« Powrót do poprzedniej strony

CZY WIESZ, ILE KOSZTUJE CIĘ KRADZIEŻ SAMOCHODU?

kradzież samochodu to straty finansowe, sprawdź jakie

Kradzież samochodu to realne koszty, a licznik strat włącza się już pierwszego dnia. Najlepiej kupić nowy, albo żeby skradziony szybko się odnalazł, ale na to szanse są niewielkie. 

 

 

Kiedy ukradli Ci samochód i zgłaszasz kradzież, policja podejmuje jakieś działania, ale po jakimś czasie dowiadujesz się, że brakuje dowodów i śledztwo zostaje umorzone. Próbujesz odzyskać pieniądze z ubezpieczenia, ale to proces, który rozkłada się w czasie, a Ty wciąż nie masz samochodu. To prawie jak scenariusz filmowy, ale przecież nie musisz być jego bohaterem.

 

Co się dzieje z samochodem po kradzieży?

Jeśli samochód miał fabryczne zabezpieczenia, to pewnie zostaną zagłuszone zagłuszarką, do momentu aż cały samochód nie zostanie rozebrany na części i ślad po nim zaginie. Wtedy trzeba liczyć na firmę ubezpieczeniową, aby po jakimś czasie otrzymać część pieniędzy z odszkodowania. Ale jeśli w międzyczasie okaże się, że zidentyfikowano kierownicę z Twojego samochodu, którą ktoś sprzedał przez internet, to zaczyna się dochodzenie, a Twój licznik strat dolicza kolejne zero. Takich przypadków jest wiele. Więcej o sprzedaży kradzionych części przeczytasz pod tym linkiem.

 

Formalności

Odszkodowanie z ubezpieczenia AC powinno zostać wypłacone w ciągu 30 dni. Ile masz czasu na zgłoszenie kradzieży do firmy ubezpieczeniowej? Zazwyczaj jest to 1 dzień roboczy, licząc od dnia kradzieży. Ale cena Twojego samochodu spada na skutek eksploatacji, dlatego przygotuj się rynkową wartość pojazdu, liczoną na dzień kradzieży. Warto pamiętać, aby wyrejestrować auto po kradzieży i nie opłacać niepotrzebnie składki OC, choć z tym trzeba poczekać, aż policja wyda oficjalne oświadczenie o zakończeniu postępowania w sprawie kradzieży Twojego pojazdu. O tym jak dokładnie zgłosić kradzież samochodu na policję, możesz przeczytać tutaj. Jeśli samochód był kupiony na kredyt, musisz też poinformować bank lub firmę leasingową. Za wszystkim stoją pieniądze i całe mnóstwo formalności. 

 

Rozwiązanie

Możesz też zabezpieczyć auto po kradzieży i nie czekać na jego odzyskanie. LoJack posiada własną sieć stacji nadawczo-odbiorczych, które pozwalają nadać silny sygnał w poszukiwaniu samochodu, który jeździ z zamontowanym z modułem radiowym LoJack. Formalności załatwiasz jednym telefonem, dzwoniąc do LoJack i zgłaszając kradzież na policję. Procedura poszukiwawcza rozpoczyna się od razu, ponieważ LoJack posiada własną załogę poszukiwawczą. 

 

Sprawdź, jak LoJack lokalizuje samochód w kilka godzin