« Powrót do poprzedniej strony

ZGŁOSZENIE KRADZIEŻY SAMOCHODU - JAK TO ZROBIĆ

jak się zachować kiedy ukradną Ci samochód

Czy wiesz, co zrobić kiedy ukradną Ci samochód? W jaki sposób i gdzie złożyć powiadomienie o popełnionym przestępstwie? Jeśli organy ścigania mają się zająć Twoją sprawą, przekaż informacje. Możesz to zrobić o każdej porze, ale zasada jest prosta: im wcześniej tym lepiej.

 

Powiadom Policję

Jeśli jesteś pewien, że Twój samochód padł ofiarą kradzieży, możesz zadzwonić na numer alarmowy 112 i zgłosić ten fakt. Co będzie dalej? Policja nada numer sprawie i rozpocznie się dochodzenie. 

 

Formalność opatrzona protokołem

Przy kradzieży samochodu, nie ma znaczenia, do której jednostki zgłosisz powiadomienie. Możesz poinformować najbliższy patrol policyjny lub po prostu zadzwonić. Możesz to zrobić na posterunku, komisariacie czy komendzie i każdy posterunkowy przyjmie od Ciebie ustne zgłoszenie, przygotowując protokół z Twojego zeznania. Jeśli osobiście odwiedziłeś jednostkę policyjną, to po sporządzonym protokole, uważnie go przeczytaj, aby uniknąć nieścisłości. Miej przy sobie dowód tożsamości, dowód rejestracyjny i inne dokumenty, które pozwolą przyspieszyć sprawę. 

Ważne, abyś wiedział, że Twoją sprawą zajmą się policjanci z tej jednostki, na terenie której doszło do zdarzenia. Nawet jeśli nie jesteś pewien gdzie dokładnie miało miejsce przestępstwo, Twoje zgłoszenie będzie przekazane odpowiedniej jednostce, po ustaleniu szczegółów zdarzenia. 

Jakie są szanse, że policja szybko odnajdzie Twój samochód?

Nie ma się co oszukiwać. Szanse są niewielkie. Złodzieje dysponują profesjonalnym sprzętem i działając w grupie, dokładnie wiedzą co zrobią ze zdobyczą. Jeśli wywiozą go do dziupli, żeby rozłożyć na części, to ślad po samochodzie zaginie bezpowrotnie.

Jeśli poszukujesz sprawdzonej metody na odzyskanie pojazdu po kradzieży, najlepszym wyborem jest system radiowy LoJack, któremu zaufało miliony klientów na całym świecie.

Co to jest LoJack i jak działa?

LoJack to system lokalizacji i odzyskiwania skradzionych pojazdów. To pierwszy w Polsce system w najwyższej klasie skuteczności. System składa się z 3 podstawowych elementów: miniaturowego modułu, komputerów śledzących oraz własnej, niezależnej sieci stacji nadawczo-odbiorczych, które obejmują swoim zasięgiem całą Polskę. Miniaturowy nadajnik zainstalowany w samochodzie, zostaje aktywowany od momentu zgłoszenia kradzieży i od tej pory wysyła zakodowane sygnały, które odczytać może tylko załoga poszukiwawcza LoJack. Poza sytuacją kradzieży, w trakcie codziennej eksploatacji pojazdu, moduł nie nadaje żadnych sygnałów, nie rejestruje tras i nie ma możliwości podglądu jego pozycji. 

Jak zgłosić kradzież do LoJack?

Zadzwoń na infolinię LoJack pod numer (22) 196 54 i podaj nr VIN klienta. Zgłoś kradzież również na policję, aby potwierdzić zdarzenie. LoJack od lat współpracuje z polską policją, a efektem tej współpracy są także dodatkowo odzyskane samochody pochodzące z kradzieży. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. Odzyskanie pojazdu zajmuje zwykle od kilku do kilkunastu godzin. Własna infrastruktura naziemna pozwala na precyzyjne namierzenie pojazdu, który ma zamontowany moduł. Ponadto, LoJack jest jedynym system w Polsce i na świecie, którego nie da się zagłuszyć. 

 

Obecnie LoJack obejmuje nadzorem ponad 10 mln pojazdów na świecie. Dzięki współpracy z LoJack, w ręce policji wpadło 46 000 przestępców oraz wykryto łącznie 3700 dziupli i grup przestępczych.