Aktualności

Jeden z odzyskanych samochodów
Policjanci z Komendy Powiatowej w Trzebnicy zajmujący się przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością rozpracowali grupę zajmującą się przywłaszczeniami luksusowych samochodów. Tymczasem policjanci z Lubina zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież trzech samochodów. Zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Za kradzieże grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci z trzebnickiej komendy policji zajmujący się... Czytaj więcej »
Klucz do pojazdu
Za pomocą prostych i niedrogich urządzeń, które można bez problemu kupić przez Internet, złodzieje bez problemu otwierają samochody z systemem keyless, o czym pisaliśmy już niejednokrotnie. Problem jednak wcale nie znika, a bezkluczykowe auta znikają bez śladu. Zamiast wyjmować kluczyk z kieszeni, czy szukać go w przepastnych głębinach damskiej torebki, wystarczy ująć klamkę, dotknąć ją w określonym miejscu lub wcisnąć przycisk i drzwi auta są już otwarte. Przyciskiem, bez kluczyka, uruchamiamy również silnik. To bardzo... Czytaj więcej »
Zatrzymany mężczyzna
Policjanci z powiatu wałbrzyskiego zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój. Napastnicy wtargnęli do mieszkania pokrzywdzonego i dotkliwie go pobili, ukradli mu portfel z pieniędzmi i dokumentami, kartę bankomatową oraz kluczyki od samochodu. Następnie uciekli samochodem spod domu ofiary. Tymczasem policjanci z Bolesławca zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu. Okazało się też, że samochód jest kradziony. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości... Czytaj więcej »
Sportowe auto
Dziś złodziej korzysta z kostek OBD i jammerów, a nie z łomu czy wytrycha. Wykorzystywane urządzenia przypominają narzędzia hakera. Metody działania też, bo złodzieje samochodów często nie pozostawiają po sobie żadnych śladów. Bez wybijania szyb, bez alarmu, bez zostawiania śladów -tak złodzieje kradną dziś samochody. Dostają zlecenia na konkretne modele. Skradzione auta albo rozkłada się na części, albo wywozi za granicę. Policjant pracujący w jednej z warszawskich komend mówi, że ostatnio najczęściej skradzione pojazdy... Czytaj więcej »
Awantura pijanych ludzi
Policjanci z powiatu lwóweckiego udali się na pilną interwencję dotyczącą awantury domowej. Na miejscu jej pijani uczestnicy na wzajem zaczęli oskarżać się o wywołanie burdy. Uwagę funkcjonariuszy wyjaśniających okoliczności zajścia zwrócił jednak zaparkowany na posesji pojazd. Dyżurny Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej. Ze zgłoszenia wynikało, że na miejscu zdarzenia może dochodzić do aktów agresji i zagrożone jest ludzkie życie, więc od razu wysłano... Czytaj więcej »
Zatrzymany mężczyzna
Straż Graniczna ze Świecka wytypowała do kontroli samochód za ponad 300 tys. złotych. Jego kierowca, 20-letni Litwin, nie miał żadnych dokumentów. Volkswagen California był kradziony. Tymczasem funkcjonariusze z Wrocławia podczas nocnej służby zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego. Po sprawdzeniu VIN okazało się, że pojazd pochodzi z kradzieży.  Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku wytypowali do kontroli wjeżdżający do Polski kampera... Czytaj więcej »
Motocyklista w garażu
Co miesiąc w Polsce kradzionych jest ok. 900 samochodów. W większości są to nowe pojazdy, ale złodzieje nie też zabytkowymi pojazdami, motocyklami, czy też maszynami rolniczymi i budowlanymi. Jakie samochody są kradzione? Jak temu zapobiegać? Zapraszamy do kolejnego zestawienia naszych ciekawostek. LoJack odnalazł dziuplę ze skradzionymi motocyklami Właściciel motocykla marki Suzuki zgłosił kradzież swojego motocykla, który zostawił na jednym z parkingów na warszawskim Ursynowie. Ekipie poszukiwawczej udało się odnaleźć... Czytaj więcej »
Aresztowanie sprawcy
Funkcjonariusze pionu kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch podejrzanych w sprawie dotyczącej kradzieży luksusowego samochodu, która miała miejsce w Niemczech. Tymczasem policjanci z Łodzi zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 64, 41 i 23 lat podejrzanych o udział w kradzieży samochodu marki Mercedes. Policjanci z Wrocławia, w trakcie prowadzonych działań operacyjnych wymierzonych w zorganizowane grupy przestępcze zajmujące się kradzieżami samochodów na terenie krajów Unii Europejskiej... Czytaj więcej »
Zabytkowe auto dla pasjonatów
Chociaż codziennie nie widać ich wiele na ulicach, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Zawsze przyciągają spojrzenia innych kierowców i przechodniów. O czym mowa? O samochodach zabytkowych. Dzisiaj zamieszczamy poradnik dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z takim autem. Samochody o charakterze kolekcjonerskim, zarówno typowo zabytkowe, jak i klasyczne – a dziś to już nawet często pojazdy rodem z epoki PRL – to wciąż stosunkowo niewielka nisza na rynku pojazdów używanych, chociaż zaczynają cieszyć się coraz... Czytaj więcej »
Odzyskany samochód i tablice rejestracyjne
Funkcjonariusze z KWP we Wrocławiu, zwani "Łowcami głów", zatrzymali poszukiwanego przestępcę, który przez prawie 3 lata ukrywał się przed polskimi organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna, ratując się przed zatrzymaniem, próbował jeszcze wprowadzić policjantów w błąd co do swojej tożsamości. W trakcie dalszych czynności policjanci odnaleźli skradzione na terenie Niemiec dwa auta o wartości 360 tysięcy złotych. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali... Czytaj więcej »

Strony