Blog

kradzież i odzyskanie jaguara F-Type

Data kradzieży:

09.01.2021

Data odnalezienia:

09.01.2021

Miejsce kradzieży:

Warszawa

Miejsce odnalezienia:

Otwock

  O tym samochodzie krążą legendy, bo Jaguar to ponadczasowy klasyk. Ma swój styl i czarny charakter, którego nikt nie podważy. Ten kto ma okazję sprawdzić jego możliwości, nie zapomina ani wrażeń z jazdy, ani tego ile spala.    Nie jest to typowy, popularny model samochodu, który często ginie z ulic dużego miasta. Złodzieje starannie zaplanowali tę akcję, bo wiedzieli, gdzie szukać cennego łupu i kiedy dokładnie, będą mieli zielone światło. Do zdarzenia doszło na początku tego roku.... Czytaj więcej »
kiedy polisa AC nie działa
Właściciele samochodów, zwłaszcza nowych lub kilkuletnich, decydują się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Większość kierowców nie wyobraża sobie nawet, żeby takiego ubezpieczenia mogło zabraknąć, dlatego szacuje się, że co 4 kierowca w Polsce posiada autocasco. Ale czy posiadając takie ubezpieczenie wiesz, na co dokładnie możesz liczyć? Sprawdzamy podstawowe wyłączenia umowy.          Polisa AC (Autocasco) to ubezpieczenie, które chroni przed kradzieżą oraz... Czytaj więcej »
statystyki kradzieży samochodów z 2020 roku
Jak wyglądają statystyki kradzieży samochodów za 2020 rok? Mniejsza ilość kradzionych pojazdów przełożyła się na większą wartość okradanego majątku. Cel złodziei to nowe, luksusowe samochody, których technologia ma dawać komfort jazdy, ale kompletnie nie daje zabezpieczenia przed kradzieżą.   Piszemy dziś o tym, jakie samochody cieszą się największą popularnością wśród złodziei, czyli na czym i gdzie wzbogacili się cudzym kosztem najwięcej w 2020 roku.   ... Czytaj więcej »
w Warszawie odzyskali luksusowe auta z przywłaszczenia
W styczniu 2021 roku w Warszawie, na terenie dzielnicy Włochy doszło do odzyskania trzeciego, z czterech poszukiwanych samochodów. Wszystko zaczęło się w maju 2020 r., kiedy policjanci z Ursusa otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu pojazdów o łącznej wartości 2 298 000 złotych.     Sprawa dotyczy przywłaszczenia samochodów, wartych 2,3 miliona złotych. Sprawcą okazał się 62-letni mężczyzna, któremu grozi do 10 lat pozbawienia wonności. Powód? Przywłaszczenie mienia o znacznej wartości. Jak do tej... Czytaj więcej »
złodziej ukradł BMW i inne luksusowe samochody
Krakowska policja od dłuższego czasu obserwowała działania poszukiwanego mężczyzny. Cała akcja była dobrze zaplanowana, dlatego złodziej został zatrzymany na gorącym uczynku.    Wszystko wydarzyło się w Krakowie 17 grudnia 2020 roku. Tamtejsza Komenda Powiatowa razem z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Wydziałem do Walki z Przestępczością samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie mieli sporo pracy.     Tego dnia poszukiwany... Czytaj więcej »
odnalezienie BMW M4 lojack

Data kradzieży:

28.12.2021

Data odnalezienia:

28.12.2021

Miejsce kradzieży:

Kraków

Miejsce odnalezienia:

okolice Tarnowa

        Odzyskanie tego samochodu kosztowało wiele wysiłku, ponieważ od momentu kradzieży, samochód przemieszczał się nieprzerwanie, przez kilka godzin. Być może złodzieje chcieli zgubić trop poszukiwań, ponieważ zanim dotarli do celu, kierowali się w kierunki Nowego Sącza. Ekipa poszukiwawcza jechała za skradzionym pojazdem w odległości kilkudziesięciu kilometrów.    Właściciel samochodu zgłosił kradzież wczesnym rankiem. Jeszcze przed 6 rano mieliśmy zgłoszenie o... Czytaj więcej »
jak zabezpieczyć samochód, żeby go nie ukradli
Uciekaj myszko do dziury, bo Cię obedrze paser ze skóry. A skórzane fotele są w cenie. Zresztą, co nie jest cenne w aucie za kilkaset tysięcy? Wiemy, że bajkowe scenariusze lubią przechodzić do rzeczywistości i w realu zdarzają się bardzo często. Ale spokojnie, my mamy sposób na złodziejskie sztuczki.    Nie musisz chować auta przed złodziejem, jeśli masz zabezpieczenie po kradzieży. Dlaczego po kradzieży, a nie przed kradzieżą? To pytanie zadaje nam wielu klientów oraz osób, które szukają na rynku... Czytaj więcej »
co lepsze oryginalne części samochodowe czy zamienniki
Każdy wie, że nie kupi mercedesa w cenie malucha. Dokładnie tak samo jest z częściami zamiennymi. Tutaj nie ma kompromisów, więc jeśli chcesz mieć gwarancję najwyższej jakości, to trzeba za nią zapłacić. A co w przypadku, kiedy potrzebujesz dobrej części w rozsądnej cenie? Sprawdzamy, co warto kupić oraz jak rozpoznać dobrą jakość samochodowych części.    Potrzebujesz czasem wymienić klocki lub tarcze i szukasz taniej alternatywy? Najlepiej by było kupić oryginalne i nowe części niedrogo, ale... Czytaj więcej »
jakie przepisy drogowe na 2021
Droga do poprawy przepisów drogowych była długa i zapewne kręta. W końcu jednak Rząd się zdecydował i 24 listopada 2020 roku przyjął nowelizację ustawy Przepisy o ruchu drogowym. Przepisy mają wejść w życie w 2021 roku i choć miały przypadać na początek wakacji, to okazuje się, że jeszcze będziemy musieli poczekać. Ale warto.    Wolniejsza jazda, to mniej wypadków z udziałem kierowców i pieszych. To także mniej ludzi w szpitalach i widoczna poprawa bezpieczeństwa. Długo czekaliśmy na takie zmiany, bo... Czytaj więcej »
KRADZIEŻ I ODZYSKANIE VOLVO XC90

Data kradzieży:

14.11.2020

Data odnalezienia:

15.11.2020

Miejsce kradzieży:

Łódź

Miejsce odnalezienia:

Łask

  Łódź to miasto, w którym zawsze dużo się działo wokół kradzieży samochodów. I niewiele się tam zmienia. Od lat najbezpieczniej jest w okolicach centrum, a najwięcej kradnie się na Bałutach.   I to właśnie w tej dzielnicy doszło do kradzieży Volvo XC90. Samochód był zaparkowany na ulicy i mimo, że miejsce było niestrzeżone, to pojazd był dobrze zabezpieczony po kradzieży. Właściciel Volvo XC90 od ponad 3 lat jeździł z radiowym modułem LoJack. Do kradzieży doszło w porze nocnej, dlatego właściciel... Czytaj więcej »

Strony