« Powrót do poprzedniej strony

WYJĄTKOWE ODZYSKANIE LOJACK: 4 POJAZDY JEDNEGO DNIA

Marka samochodu: 
Hyundai ix35
Miejsce kradzieży: 
Wołomin
Miejsce odnalezienia: 
Zielonka
Data kradzieży: 
4 grudnia 2014
Data odnalezienia: 
4 grudnia 2014

Do bardzo nietypowej sytuacji doszło w czwartek 4 grudnia 2014 roku. Do LoJack spłynęło zgłoszenie kradzieży aż czterech pojazdów jednego dnia, co wymagało wysłania dwóch oddzielnych załóg poszukiwawczych.

Pierwsza z załóg wyruszyła na poszukiwania już o godzinie 7 rano do podwarszawskiego Wołomina. Skradziony Hyundai ix35 zlokalizowano około 11 przed południem na granicy z Zielonką. Załoga poszukiwawcza wraz z policją zabezpieczyła pojazd. Zespół nie miał jednak dużo czasu na odpoczynek, ponieważ do LoJack ok. godziny 13 zadzwonił Klient z informacją, że z parkingu przed jego domem w Wyszkowie zniknęła Honda CRV. Zespół wyruszył natychmiast.

W tym samym niemal czasie zgłoszono kradzież dwóch samochodów transportowych w okolicach Wrocławia. Na miejsce wysłano drugi zespół poszukiwawczy, który, co bardzo nietypowe, namierzył oba pojazdy w tej samej lokalizacji. Jak się okazało, tuż przed przybyciem załogi poszukiwawczej LoJack i policyjnego radiowozu, pojazdy zostały załadowane kradzionym sprzętem elektronicznym i umieszczone na naczepie samochodu ciężarowego TIR. Dzięki akcji LoJack i policji udało się zatrzymać dwóch podejrzanych oraz zabezpieczyć kradzione samochody, a także dodatkowo sprzęt o wartości przekraczającej pół miliona złotych.

Około 19:30 pierwszy zespół zdołał odnaleźć kradzioną Hondę CRV w okolicach Łomży. Wszystkie cztery auta po zabezpieczeniu materiału dowodowego zostały w nienaruszonym stanie zwrócone właścicielom.