« Powrót do poprzedniej strony

Ukradziona i błyskawicznie odzyskana Toyota Land Cruiser

Toyota Land Cruiser skradziona i odzyskana przez LoJack i policję
Marka samochodu: 
Toyota Land Cruiser
Miejsce kradzieży: 
Warszawa Mokotów
Miejsce odnalezienia: 
Warszawa Żoliborz
Data kradzieży: 
27 czerwca 2016
Data odnalezienia: 
27 czerwca 2016

Poniedziałek, pierwszy dzień po weekendzie, to często bardzo pracowity okres dla załóg poszukiwawczych LoJack oraz policji. Podobnie było 27 czerwca w Warszawie, kiedy to Klient LoJack zgłosił około południa kradzież swojego samochodu marki Toyota Land Cruiser, który zniknął z parkingu przed jego domem. Pojazd został zaparkowany dzień wcześniej.

 

Po przyjęciu zgłoszenia na akcję natychmiast został wysłany zespół poszukiwawczy LoJack. Natychmiast po uruchomieniu komputerów śledzących załogi odebrały niezwykle silny sygnał pochodzący z warszawskiego Żoliborza. Wystarczyło dosłownie pół godziny, aby dokładnie zlokalizować samochód. Policja zabezpieczyła samochód.

Toyota Land Cruiser to wyjątkowa marka - jak mówią policjanci z warszawskiego działu do walki z przestępczością samochodową, co również potwierdza doświadczenie LoJack. Prawie nigdy Toyoty Land Cruiser nie są kradzione na części, a kradzione na zamówienie i to zazwyczaj na rynek polski, a nie zagraniczny. Przypomnijmy, że złodzieje często zarabiają większą kwotę sprzedając samochód na części niż w całości.

Pojazd bez najmniejszych uszkodzeń został, po przeprowadzeniu wszystkich czynności przez policję, zwrócony właścicielowi.