« Powrót do poprzedniej strony

Odzyskanie Volvo V40

odzyskano po kradziezy auto volvo v40
Marka samochodu: 
Volvo V40
Miejsce kradzieży: 
Warszawa Żoliborz
Miejsce odnalezienia: 
Marki
Data kradzieży: 
1 września 2017
Data odnalezienia: 
1 września 2017

Właściciel Volvo V40 zauważył kradzież swojego samochodu o 7:00 rano w piątek 1 września. Pojazd zniknął sprzed jego domu na warszawskim Żoliborzu. Kradzież zgłosił natychmiast na policję i do centrum operacyjnego LoJack, które rozpoczęło akcję poszukiwawczą. Wstępna lokalizacja radiowa wykazała, że samochód nadal znajduje się w okolicach Warszawy.

Po kilkugodzinnych poszukiwaniach, pojazd udało się namierzyć i zlokalizować w okolicach podwarszawskich Marek, około godziny 19. Volvo nie nosiło żadnych śladów uszkodzeń. Po niezbędnych czynnościach operacyjnych pojazd wrócił do właściciela. 

System LoJack stosuje przy poszukiwaniach technologię radiową na każdym etapie - to znaczy zarówno przy wstępnej lokalizacji, jak i dokładnym namierzeniu pojazdu. W przeciwieństwie do technologii GPS/GSM, tak zwana "radiówka" działa na utajnionych częstotliwościach. W przypadku zagłuszania modułu LoJack, komputery śledzące namierzą sygnał zagłuszarki, co możliwe jest dzięki infrastrukturze naziemnej, a także komputerach śledzących w radiowozach i samochodach poszukiwawczych LoJack. 

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.