« Powrót do poprzedniej strony

Zimowa pogoda pokrzyżowała złodziejskie plany

Samochód, którym poruszali się złodzieje

Do niecodziennej kradzieży doszło w powiecie bolesławieckim. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież samochodu. Jednak takiego motywu kradzieży, jaki mieli złodzieje, nikt się nie spodziewał. Dodatkowo zimowa aura pomieszała szyki dwóch złodziei.

Dwóch mężczyzn, w wieku 23 i 30 lat, jechało w nocy jedną z dróg na terenie gminy Nowogrodziec. Ponieważ warunki drogowe nie były najlepsze, mężczyźni wpadli w poślizg uszkadzając 2 koła w swoim aucie, co uniemożliwiło im dalsza jazdę.
Szukając kół na wymianę, wpadli na pomysł, aby... ukraść samochód tej samej marki, wymontować z niego koła i zamocować w swoim samochodzie. Jak pomyśleli, tak też zrobili.  Znaleźli odpowiedni samochód, ukradli go, po czym udali się w kierunku miejsca, gdzie pozostawili swoje auto. Nie dojechali jednak na miejsce bo... po raz drugi wpadli w poślizg. 

Kiedy dwaj "pomysłowi" złodzieje walczyli z samochodami i pogodą,  policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży pojazdu z terenu prywatnej posesji. Funkcjonariusze bardzo szybko zlokalizowali skradziony samochód i zatrzymali dwóch kierowców, którym sprzeciwiła się aura. Obaj mężczyźni wpadli w momencie, gdy próbowali zdemontować koła ze skradzionego pojazdu stojącego w zaspie.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży. Okazało się także, że 31 – latek ma już na swoim koncie kradzieże pojazdów. Obu złodziejom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Działanie antykradzieżowe w każdych warunkach

Niezależnie od pogody, pory, dnia tygodnia, czy warunków na drodze, załoga poszukiwawcza LoJack również wyruszy, jeśli dostanie zgłoszenie, że auto z modułem radiowym zostało skradzione. Załogi poszukiwawcze LoJack lokalizują i odzyskują pojazdy także bez względu na miejsce jego ukrycia (kontenery, podziemne parkingi). Dodatkowo w przypadku, gdy złodziej wywiezie pojazd za granicę, poszukiwania kontynuują załogi LoJack danego kraju. A LoJack działa na terenie 40 krajów na całym świecie! 

 

źródło: policja.pl