« Powrót do poprzedniej strony

Zatrzymany seryjny złodziej samochodów i odzyskane pojazdy

Zatrzymanie przestępców

Policjanci z Sosnowca zatrzymali 33-letniego mieszkańca Czeladzi, który odpowie za kradzież 5 samochodów. Tymnczasem funkcjonariusze z Łodzi odzyskali skradzione Volvo i zatrzymali 50-letniego Rosjanina, który kierował skradzionym pojazdem.

Seryjny złodziej w rękach policji

Policjanci z Sosnowca już od jakiegoś czasu obserwowali 33-letniego mieszkańca Czeladzi, ponieważ posiadali informacje, wg których mężczyzna trudni się kradzieżami samochodów. Mundurowi postanowili wkroczyć do akcji, wzięto jednak pod uwagę, że mężczyzna może być niebezpieczny, dlatego o wsparcie poproszono katowickich antyterrorystów. 33-latek został zatrzymany wczesnym rankiem, zaraz po tym, jak wjechał kierowanym przez siebie samochodem do garażu. Tak, jak przewidziano, złodziej stawiał opór i próbował uciekać. Szybko jednak został obezwładniony, a samochód, który wstawił do garażu, okazał się kradziony. Zatrzymany usłyszał już zarzuty kradzieży i paserstwa.

W toku dalszych czynności okazało się, że mężczyzna ma jeszcze na koncie co najmniej 5 kradzieży samochodów. W jego domu policja znalazła i zabezpieczyła warty 150 tys. złotych sprzęt, którego złodziej używał do otwierania i uruchamiania pojazdów. Prowadzący sprawę podkreślają, że jest ona rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zarzutów, jak również dalszych zatrzymań.

Prokurator objął zatrzymanego policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Odzyskano skradzione Volvo i zatrzymano pasera

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, na ulicy Ekonomicznej w Łowiczu, zauważyli zaparkowany samochód ciężarowy Volvo z naczepą. W pojeździe nie było kierowcy. Wszystko to sprawiło, że łódzcy policjanci wraz z funkcjonariuszami z Łowicza, postanowili sprawdzić, czy samochód przypadkiem nie jest kradziony. Ich podejrzenia okazały się słuszne - auto zostało skradzione na terenie Niemiec dwa dni wcześniej.

Pomocny okazał się również miejski monitoring, który zarejestrował wizerunek mężczyzny kierującego samochodem. Policjanci rozpoczęli poszukiwania na terenie Łowicza i po pościgu zatrzymali mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi. Zatrzymany jest 50-letnim obywatelem Rosji. Dochodzenie w tej sprawie nadal trwa.

Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie ma spędzić najbliższe trzy miesiące. Postawiono mu zarzut paserstwa. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

opracowano na podstawie policja.pl