« Powrót do poprzedniej strony

Zabrał samochód z kluczykami w stacyjce

Kluczyki w stacyjce

Złodziej skradł Iveco, wykorzystując pozostawione w stacyjce samochodu kluczyki. Pojechał samochodem do swojego domu. Kilka godzin później został zatrzymany przez policjantów, a podczas przesłuchania nie potrafił powiedzieć co nim kierowało. Odpowie przed tarnowskim sądem za kradzież pojazdu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W niedzielę rano (19.08) w komisariacie policji w Tarnowie zgłosił mężczyzna kradzież samochodu Iveco wartości około 20.000 złotych. Jak twierdził pozostawił swój pojazd na prywatnej, nieogrodzonej posesji wraz z kluczykami w stacyjce. Zaraz po zgłoszeniu, dyżurny przekazał informację patrolom mundurowym na terenie miasta i powiatu tarnowskiego. Kilka godzin po zgłoszeniu podczas penetracji rejonu kradzieży, policjanci prewencji Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zauważyli na jednej z posesji w sąsiedniej miejscowości zaparkowany, skradziony pojazd.

Policjanci weszli na posesję. Podczas rozmowy z jej właścicielem ustalili, że 21-letni mężczyzna, kilka godzin wcześniej skradł pozostawiony kilka kilometrów dalej samochód i przyjechał nim do domu i zaparkował go obok zabudowań gospodarczych. Rozmówca nie potrafił podać przyczyny tego występku. Został zatrzymany i przekazany policjantom dochodzeniowo-śledczym. Podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży samochodu opisując dokładnie jego okoliczności i przebieg.

Dwudziestojednolatkowi, mieszkańcowi powiatu tarnowskiego przedstawiono zarzut określony w art. 278 kodeksu karnego – kradzieży samochodu. Mężczyzna podczas przesłuchania wystąpił z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze. O jej wysokości zadecyduje teraz tarnowski sąd. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Nie daj się złodziejowi samochodów! LoJack radzi:

  • nie zostawiaj kluczyków w stacyjce,
  • pilot/klucze do samochodu noś przy sobie, jeśli jesteś poza domem,
  • w domu trzymaj klucze/pilot w bezpiecznym miejscu,
  • nie zostawiaj otwartego samochodu nawet na chwilę,
  • parkuj pojazd na parkingach strzeżonych i monitorowanych,
  • zabezpiecz swój pojazd naszym monitoringiem radiowym, który bez problemu odnajdzie pojazd, jeśli padnie on łupem złodzieja.

 

źródło: KMP w Tarnowie , www.ryglice-okolice.pl