« Powrót do poprzedniej strony

Rozbite dziuple, zatrzymani paserzy - dowody na skuteczność systemu LoJack

Zatrzymanie przestępców

O skuteczności systemu LoJack możemy mówić nie tylko wtedy, gdy odzyskamy skradziony pojazd, ale też wtedy, gdy przy okazji uda rozbić się dziuplę samochodową, albo zatrzymać przestępców. A takie przypadki miały miejsce niejednokrotnie w historii istnienia naszego systemu. 

Kradzież koparki
To, że maszyny budowlane są kradzione tak często, jak samochody, to żadne odkrycie. Boleśnie przekonał się o tym kierownik, któremu skradziono koparkę z placu budowy. Na szczęście maszyna miała zamontowany moduł radiowy LoJack, który szybko pomógł namierzyć i odzyskać skradziony sprzęt. 3 godziny później koparka wróciła na swoje miejsce. Więcej o tej akcji przeczytać można w tym wpisie. 

Odnalezione auta i zatrzymani paserzy 
Właściciel BMW zgłosił kradzież swojego samochodu jednostkom poszukiwawczym. Dwie godziny później auto zostało odnalezione w Radomiu. Oprócz niego odnalazł się także inny samochód, a policja ujęła 3 paserów. Więcej na ten temat znaleźć można tutaj.

Z Poznania na wieś
Mercedes został skradziony z podziemnego garażu w jednym z poznańskich centrów handlowych. Właściciel szybko zgłosił kradzież i zaczęto namierzać samochód. Po 5 godzinach Mercedes odnalazł się na jednej z podpoznańskich wsi. Więcej na ten temat tutaj.

Wiele garaży, jeden cel
Citroen Berlingo zniknął z parkingu na jednym z rudzkich osiedli. Właściciel błyskawicznie zgłosił kradzież - wstępna lokalizacja wskazywała na Chorzów. Szybko ustalono, że samochód znajduje się w jednym z dziesiątków garaży. Niedługo potem cały i zdrowy wrócił do właściciela. Więcej na temat tej akcji w tym wpisie. 

Weekend jak z filmu sensacyjnego
Właścicielka Audi A6 miała zaplanowany spokojny weekend na Mazurach, jednak szybko zmienił się on w akcję rodem z amerykańskiego filmu. Kiedy kobieta zatrzymała się pod bramą domku na Mazurach, została napadnięta, a jej samochód skradziony. Powiadomiła policję i załogę poszukiwawczą LoJack. Jej Audi odnalazło się w samochodowej dziupli w Trójmieście. Odzyskano także inne ukryte tam pojazdy i zatrzymano sprawców kradzieży i napadu. Całą historię opublikowaliśmy tutaj. 

Skuteczność LoJack bierze się z tego, że jest to jedyny system, który działa w oparciu o fale radiowe i własną infrastrukturę. Nawet jeśli złodziej będzie chciał zagłuszyć sygnał, ekipa zobaczy źródło zagłuszania. LoJack działa w kontenerach, podziemnych garażach i tunelach, do tej pory złodzieje nie wymyślili na niego sposobu.