« Powrót do poprzedniej strony

Pościg za kradzioną Mazdą

Odzyskana Mazda

Policjanci z wołomińskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę poruszającego się Mazdą. Nie spodziewali się, że próba kontroli przyniesie tak niespodziewany zwrot akcji...

Policjanci wołomińskiej drogówki zwrócili uwagę na mazdę CX5 na podlaskich tablicach rejestracyjnych. Postanowili skontrolować pojazd, więc dali wyraźny sygnał kierowcy do zatrzymania pojazdu. Kierujący Mazdą najpierw zwolnił, po czym gwałtownie przyspieszył i z dużą prędkością ruszył w kierunku Emilianowa.
W miejscowości Krusze stracił jednak panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wpadł w przydrożne krzaki, porzucił więc samochód i zaczął uciekać o własnych siłach. Ale policjanci zatrzymali go po kilkunastu metrach.

45-letniego uciekiniera doprowadzono do radiowozu. Po sprawdzeniu okazał się, że poszukuje go zarówno polski, jak i niemiecki wymiar sprawiedliwości za paserstwo - w Polsce 8 miesięcy, w Niemczech roku i 7 miesięcy pozbawienia wolności. Mazda zaś została skradziona w Berlinie. Samochód trafił na parking, a złodziej do policyjnej celi.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty pomocy w ukryciu samochodu pochodzącego z kradzieży oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności za przestępstwo jakiego dopuścił się w warunkach recydywy. Został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. 

Mazda na celowniku złodziei

Z policyjnych statystyk wynika, że Mazda jest ostanio jednym z najczęściej kradzionych samochodów. Przekonać się można też o tym, śledząc odnalezienia LoJack - odzyskaliśmy  m.in. :

Nie warto więc ryzykować - najlepszym sposobem na wypadek kradzieży jest zabezpieczenie samochodu systemem radiowym LoJack, o którego skuteczności przekonali się klienci na całym świecie. 

 

źródło: policja.pl. materiały własne