« Powrót do poprzedniej strony

Policjanci ze Słubic odzyskali busa marki Mercedes Sprinter

Odzyskany samochód

Policjanci ze Słubic odzyskali busa marki Mercedes Sprinter, który został skradziony w Niemczech. Kierowca był poszukiwany i kierował pojazdem, pomimo, że posiadał podwójny zakaz sądowy. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego, a auto trafiło na policyjny parking. Wartość odzyskanego samochodu to około 80 tysięcy złotych.

W poniedziałkowy poranek (22 października) policjanci, na terenie jednej z słubickich stacji paliw, skontrolowali busa marki Mercedes. W trakcie kontroli funkcjonariusze samochód został sprawdzony w policyjnym systemie - okazało się, że widnieje jako utracony. Kilka chwil później policjanci z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych i Celnych w Świecku potwierdzili, że samochód został skradziony dwie godziny wcześniej na terenie Niemiec.

W trakcie czynności okazało się, że kierowca samochodu (mieszkaniec woj. dolnośląskiego) jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lubinie, celem odbycia kary pozbawienia wolności. Oprócz tego, 23-latek kierował pojazdem mimo posiadania podwójnego zakazu sądowego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a odzyskany pojazd na policyjny parking i niebawem zwrócony zostanie właścicielowi. Teraz policjanci będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia, m.in. jaki jest udział 23-latka w kradzieży Mercedesa oraz co młody mężczyzna robił na terenie Słubic.

LoJack jest dla wszystkich

Po raz kolejny przypominamy, że nasz system radiowy świetnie sprawdza się nie tylko w pojazdach osobowych, motocyklach, ale też busach, ciężarówkach, czy maszynach budowlanych i rolniczych. Po zgłoszeniu kradzieży moduł jest natychmiast aktywowany i przesyła swoją pozycję. Jego największymi zaletami jest niezagłuszalność, niezależność od systemów GPS/GSM, a także fakt, że LoJack korzysta z własnej infrastruktury stacji nadawczo-odbiorczych i posiada własną częstotliwość radiową. Z racji tego, że wszystkie oddziały LoJack na świecie współpracują ze sobą, odzyskuje skradzione pojazdy również za granicą.

 

źródło: policja.pl, materiały własne