« Powrót do poprzedniej strony

Odzyskany Lexus i złodzieje w rękach policji

Lexus i zatrzymanie przestępców

Stołeczni policjanci odzyskali Lexusa skradzionego w nocy na terenie Żoliborza i zatrzymali do sprawy trzech mężczyzn w wieku od 20-37 lat, którzy mogą mieć związek z kradzieżą i włamaniem do pojazdu. Ponadto udało się odzyskać kolejne 3 pojazdy, w których prawdopodobnie zostały przerobione znaki identyfikacyjne.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji ustalili, że skradziony na Żoliborzu Lexus mógł zostać ukryty w Rembertowie. Udali się więc tam i znaleźli skradziony samochód. Ustalili też, że sprawcami kradzieży mogą być dobrze im znani trzej złodzieje samochodów.

Do ich zatrzymania doszło kilkadziesiąt minut później w Markach, zatrzymani zostali 20-letni Ignacy K., 26-letni Kamil K. oraz 37-letni Tomasz T. o pseudonimie Gieniek.

Na posesji, która należy do jednego z zatrzymanych przestępców, policja znalazła trzy kolejne samochody, w których najprawdopodobniej zostały przerobione znaki identyfikacyjne. Zabezpieczono dwie Mazdy i kolejnego Lexusa, którym poruszali się zatrzymani mężczyźni.  Oprócz tego znaleziono i zabezpieczono także urządzenia służące do uruchamiania pojazdów oraz części od innych samochodów.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 20-latek posiadał amunicję bez zezwolenia, a 37-latek będzie odpowiadał za działanie w recydywie. Zostali tymczasowo aresztowani.

Cała trójka jest dobrze znana stołecznym policjantom, ponieważ nie pierwszy raz zostali zatrzymani w związku z kradzieżą i włamaniami do samochodów. 

 

opracowano na podstawie policja.pl