« Powrót do poprzedniej strony

Odzyskano luksusowe pojazdy i zatrzymano 6 osób

Samochód na parkingu

Odzyskane trzy luksusowe mercedesy o wartości 375 tys. złotych oraz zatrzymanych 6 osób to efekt ostatnich działań policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu legnickiej komendy. Wszyscy podejrzani usłyszeli już zarzuty, a wobec dwóch z nich sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci, którzy zajmowali się sprawą, ustalili, że skradzione na terenie Legnicy pojazdy znajdują się na prywatnych posesjach w trzech województwach: dolnośląskim, małopolskim oraz lubuskim. Dlatego  też funkcjonariusze udali się do jednej z miejscowości w powiecie nowotarskim (woj. małopolskie), gdzie miał znajdować się się pierwszy ze skradzionych mercedesów. Po przybyciu na miejsce, policjanci ujawnili i zabezpieczyli samochód zaparkowany przed domem. W sprawie tej zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 22 i 28 lat.

Następnie, tym razem na terenie woj. lubuskiego, policjanci zabezpieczyli zaparkowany przy prywatnej posesji kolejny z kradzionych pojazdów marki Mercedes. Kiedy policjanci zbliżali się do budynku dwóch mężczyzn wyskoczyło przez okno i próbowało uciekać. Szybko jednak wpadli w ręce legnickich funkcjonariuszy. Podczas przeszukania posesji policjanci zabezpieczyli urządzenia służące do kradzieży pojazdów. Zatrzymani, to mężczyźni w wieku 31 i 34 lat.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze udali się także na teren prywatnej posesji w woj. dolnośląskim w powiecie legnickim,  znaleźli ostatniego ze skradzionych samochodów i zatrzymali 21 - letniego pasera z powiatu lubińskiego.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadząc intensywne działania zmierzające do zatrzymania wszystkich osób związanych z tą sprawą. Wpadli na trop kolejnej osoby podejrzewanej o udział w kradzieży pojazdów. Ustalono, że przestępca przebywał ona także na terenie woj. małopolskiego. Niedługo potem 27-latek został zatrzymany i dołączył do kolegów w areszcie.

Czterem zatrzymanym policjanci udowodnili przestępstwo paserstwa, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dwóm pozostałym  przedstawiono natomiast zarzut kradzieży z włamaniem, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec tych podejrzanych, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

 

źródło: policja.pl