« Powrót do poprzedniej strony

Nie daj sobie zepsuć majówki - bądź sprytniejszy od złodzieja

Dziewczyny w samochodzie

Przed nami majówka. Sporo osób już wyjechało, niektórzy w drogę wyruszą dzisiaj. Po raz kolejny przypominamy - czas, w którym my odpoczywamy, to czas pracy każdego złodzieja pojazdów. Dla nich długie weekendy, wyjazdy, urlopy i wakacje to idealna pora, aby kraść samochody i motocykle.

Podczas wyjazdów i relaksu spada nasza czujność, a wzrasta działanie przestępców. Według policyjnych statystyk, w czasie długich weekendów i urlopów, wzrasta liczba kradzieży pojazdów we wszystkich miejscowościach wypoczynkowych i w kurortach. Łupem padają pojazdy pozostawione na parkingach. Często, razem z pojazdem, giną też inne wartościowe przedmioty - aparaty, kamery, namioty, czy wszelkiego rodzaju sprzęt sportowy. Złodzieje bez problemu ukradną też samochód na stacji benzynowej, czy podczas postoju w przydrożnej restauracji. Metod na kradzież jest wiele, szerzej pisaliśmy o nich w tym artykule.
Pojazdy giną nie tylko w miejscowościach wypoczynkowych, mogą zniknąć również z garażu, z posesji, czy parkingu pod blokiem. Sporo osób zostawia swój samochód pod domem na czas wyjazdu, a tylko na to czekają złodzieje. Przekonał się o tym też jeden z naszych klientów.
Giną nie tylko auta, ale też motocykle, które łatwo załadować na lawetę, lub do busa. Kradzione są również maszyny budowlane pozostawione na wolne dni na placach budowy, czy maszyny rolnicze schowane w garażach, lub stojące na posesjach.
Ofiarą kradzieży może też stać się klient centrum handlowego, który robi zakupy przed wyjazdem - kradzieże z podziemnych parkingów to dla zawodowców żaden problem.

Jak uchronić się przed kradzieżą pojazdu i nie zepsuć sobie długiego weekendu?

  • Kluczyki, pilot do samochodu, należy mieć cały czas przy sobie, najlepiej przypięte łańcuszkiem do spodni, lub plecaka/torby.
  • Nie zostawiać pojazdu w odludnych miejscach, na niestrzeżonych parkingach.
  • Nie zostawiać cennych przedmiotów w samochodzie.
  • Zamontować moduł radiowy LoJack w swoim pojeździe.

Niestety, ale idealna metoda antykradzieżowa nie istnieje. Złodzieje bez problemu zdejmują blokady mechaniczne, kradną sygnał z pilotów do aut bezkluczykowych, ładują pojazdy na lawetę, kradną klucze, włamują się i uruchamiają samochody, rozbrajają alarmy i zagłuszają GPS/GSM. Profesjonalista w dziedzinie kradzieży potrafi ukraść pojazd w kilkanaście sekund! Na szczęście jest LoJack - dzięki niemu można odzyskać skradziony pojazd w ciągu kilku godzin!
Moduł radiowy, zamontowany w pojeździe, na co dzień nie wysyła żadnych sygnałów i pozycji, pozostaje w uśpieniu. Zostaje aktywowany dopiero po zgłoszeniu kradzieży i przesyła swoją lokalizację, dzięki czemu ekipa poszukiwawcza LoJack może namierzyć i odzyskać skradziony pojazd.
LoJack jest jedynym systemem radiowym, który odzyskuje skradzione pojazdy i działa w oparciu o własną infrastrukturę, całkiem niezależnie od GPS/GSM. Fale radiowe LoJack są niezagłuszalne, jeśli złodziej użyje zagłuszarki, system pokaże źródło zagłuszania. Kiedy więc wszystkie metody antykradzieżowe zawiodą, LoJack będzie działał!