« Powrót do poprzedniej strony

LoJack odzyskał ten sam samochód... dwa razy

Klucze do samochodu

W dzisiejszym wpisie znajdziecie informacje o kradzieżach samochodów latem, o statystykach kradzieży samochodów i maszyn rolniczych w ubiegłych latach, a także podpowiedzi, jak zabezpieczyć samochód i inne pojazdy w sezonie letnim, który dla złodziei jest okresem bardzo gorącym, nie ze względu na pogodę, ale możliwości kradzieży. Zapraszamy do lektury.

 

Maszyny rolnicze kradzione są równie często, co samochody osobowe.
Z policyjnych statystyk jasno wynika, że maszyny i sprzęt rolniczy są kradzione równie często, jak samochody osobowe i motocykle. Pojazdy rolnicze są bardzo drogie i paserzy mogą bardzo łatwo się wzbogacić na sprzedaży części z kradzionych pojazdów. Policja podaje, że co roku kradzionych jest ok. 1200 ciągników i innych maszyn rolniczych. Dotyczy to osób prywatnych, jak i wypożyczalni sprzętu. Przed utratą pojazdów rolniczych można się uchronić - wystarczy zamontować moduł radiowy LoJack, który pomaga odzyskać skradzione pojazdy. Więcej na ten temat znaleźć można tutaj.

Wiadomo jest, gdzie najczęściej złodzieje kradną samochody latem.
Wiele osób na urlop wybiera się samochodem. W Polsce najwięcej pojazdów latem jest więc kradzionych w ośrodkach wypoczynkowych na Warmii i Mazurach, w miejscowościach nadmorskich, oraz w górach. Oprócz samochodów, równie często kradzione są motocykle, a także inne rzeczy pozostawione w autach - aparaty, kamery, namioty, śpiwory, sprzęt do nurkowania, czy wspinaczki górskiej. Łupem złodziei padają także pojazdy zostające na posesji podczas nieobecności właściciela, który udał się na wczasy. Aby oszczędzić sobie nerwów na czas wakacji, warto wyposażyć samochód czy motocykl w moduł LoJack, który pozwoli odzyskać pojazd w razie kradzieży. Więcej na temat kradzieży latem znaleźć można tutaj.

LoJack zsumował wartość samochodów odzyskanych w 2016 roku.
LoJack każdego roku publikuje raport dotyczący samochodów odzyskanych po kradzieży. Z raportu wynika, że wartość odzyskanych samochodów w 2016 roku wynosiła 462 miliony złotych, a średnia wartość odzyskanego pojazdu to 38,500 złotych. Liczby te wzrosły w porównaniu z 2015 rokiem, co jest dowodem na to, że kradzieże aut wcale nie maleją. Cały raport przeczytać można tutaj.

LoJack to najlepszy sposób na odzyskanie skradzionego pojazdu rolniczego.
System radiowy LoJack służy nie tylko do namierzania i odzyskiwania skradzionych samochodów, czy motocykli. Świetnie sprawdza się także jako zabezpieczenie na wypadek kradzieży w pojazdach rolniczych - ciągnikach, czy kombajnach. Dla właściciela utrata sprzętu często wiąże się z zastojem prac i długim procesem odszkodowawczym, który nie zawsze pokryje straty. Moduł radiowy LoJack pozwoli uniknąć tych wszystkich problemów, ponieważ skradzione pojazdy wracają do właściciela najczęściej w ciągu kilku godzin. Więcej na ten temat można znaleźć w tym artykule.

LoJack odzyskał ten sam samochód dwa razy!
Wyjątkowego pecha miał właściciel Audi. Jego samochód został skradziony z parkingu firmy pod Trójmiastem. Nie był to jednak pierwszy raz, ponieważ kilka lat wcześniej ten samochód ukradziono mężczyźnie we Francji. Na szczęście dzięki modułowi radiowemu LoJack, auto po raz drugi szybko wróciło do swojego właściciela. Wraz ze skradzionym Audi, które zostało ukryte w dziupli, znalazło się też Volvo ukradzione w Warszawie, oraz wiele części pochodzących z kradzionych samochodów. Po raz kolejny dzięki LoJackowi odzyskano też inny pojazd niewyposażony w moduł LoJack. Więcej na temat tej w dziale Odnalezienia.