« Powrót do poprzedniej strony

Kradli auta na w Niemczech, wpadli w Polsce

Odzyskane Audi

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzewani o kradzież Mercedesa z Niemiec. Tymczasem funkcjonariusze  z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową zabezpieczyli w Kołobrzegu Audi Q7, które zostało skradzione w Berlinie. 

Na jednej ze stacji paliw na terenie powiatu jeleniogórskiego, policjanci zauważyli Mercedesa, którego kradzież zgłosił wcześniej obywatel Niemiec. Funkcjonariusze zablokowali więc możliwość wyjazdu auta i zatrzymali kierującego pojazdem oraz jego pasażera.

Jeden z zatrzymanych to 36-letni obywatel Niemiec, zaś drugi to 31-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego, obaj są podejrzewani są o kradzież Mercedesa. Właściciel pojazdu,, oszacował jego wartość na kwotę 750 tys. zł.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obecnie wyjaśniane są szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Za kradzież grozić im może 5 lat więzienia. 

Ukradziony w Berlinie, znaleziony w Polsce 

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową badając dokumentację i pochodzenie rejestrowanych pojazdów importowanych do Polski zainteresowali się zarejestrowanym w urzędzie komunikacji Audi Q7. Dane w dokumentacji różniły się od stanu faktycznego, co mogło oznaczać, że pojazd jest w Polsce zarejestrowany nielegalnie.

W sprawę włączyli się biegli z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Szczecinie. Okazało się, że samochód ma zmieniony numer VIN. Ustalono też, że samochód został wyprodukowany w 2014 roku, a nie 2016, jak widniało w dokumentach. W 2016 roku został skradziony w Berlinie. Wartość Audi  w tamtym czasie wynosiła około 160 tys. zł.

Pojazd został odebrany od obecnego właściciela. Policjanci nadal prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

LoJack szuka bez granic

Posiadacze systemu radiowego LoJack mogą być spokojni. Jeśli ich auto zostanie skradzione i wywiezione za granicę, jego odnalezieniem zajmie się ekipa poszukiwawcza LoJack z danego kraju. Przypominamy, że LoJack istnieje w ponad 40 krajach na całym świecie i działa na ujednoliconych częstotliwościach radiowych. Więcej pisaliśmy na ten temat w tym artykule. 

 

 

źródła: policja.pl, materiały własne