« Powrót do poprzedniej strony

Dzięki LoJack odzyskano dodatkowe samochody

Samochody w garażu

Zapraszamy do kolejnej części ciekawostek dotyczącej LoJack. Dzisiaj dowiecie się, m.in. jaka była łączna suma odzyskanych samochodów po kradzieży, czy gdzie najczęściej kradną samochody w Polsce podczas wakacji. Podpowiemy także, jakie czynności mogą ocalić samochód przed kradzieżą. Zapraszamy do lektury.

Wiadomo jest, gdzie najczęściej złodzieje kradną samochody latem.
Wiele osób na urlop wybiera się samochodem, albo motocyklem. W Polsce najwięcej pojazdów kradzionych jest latem w ośrodkach wypoczynkowych na Warmii i Mazurach, w miejscowościach nadmorskich oraz w górach. Oprócz samochodów, równie często kradzione są motocykle, a także rzeczy pozostawione w autach - aparaty, kamery, namioty, nawigacja, śpiwory, sprzęt do nurkowania, czy wspinaczki górskiej. Kradzione są także samochody, które zostają na posesji, podczas nieobecności właściciela, który udał się na wczasy. Aby oszczędzić sobie nerwów na czas wakacji, warto wyposażyć samochód czy motocykl w moduł LoJack, który pozwoli odzyskać pojazd w razie kradzieży.

Te kilka prostych czynności może ocalić Twój samochód i zaoszczędzić nerwów.
LoJack jest na rynku światowym już od 1986 roku. Przez ten czas inżynierowie, policjanci, załogi poszukiwawcze i pracownicy LoJack zdążyli nauczyć się, że nawet najprostsze czynności mogą zredukować prawdopodobieństwo kradzieży auta. Czego zatem unikać?

  • Nigdy nie zostawiaj cennych rzeczy na widoku. Złodziej mając do wyboru samochód z portfelem, torebką albo komputerem na tylnym siedzeniu, nie będzie się dwa razy zastanawiał.
  • Nigdy nie trzymaj dokumentów w schowku. Wystarczy, że stracisz samochód, wtedy nawet najmniejsze strzępki informacji z OC, karty upominkowej, czegokolwiek, mogą dać złodziejowi dostęp do Twojego domu.
  • Nie zapisuj adresu domowego w samochodowej nawigacji. Złodziej na pewno nie przepuści takiej okazji - oprócz samochodu chętnie także włamie się do Twojego domu.
  • Używaj systemu radiowej lokalizacji samochodu. Czyli LoJacka. Choćbyś miał najlepszy system przeciwkradzieżowy, rozpracowanie go to tylko kwestia czasu. LoJacka nie udało się "złamać" przez 30 lat. Warto mu zaufać.

LoJack zsumował wartość samochodów odzyskanych w 2016 roku.
LoJack co roku publikuje raport dotyczący odzyskanych pojazdów po kradzieży. Z danych w najnowszym raporcie wynika, że wartość odzyskanych samochodów w 2016 roku wynosiła 462 miliony złotych, a średnia wartość odzyskanego pojazdu to 38,500 złotych. Liczby te wzrosły w porównaniu z 2015 rokiem, co pokazuje, że liczba kradzieży samochodów cały czas wrasta. Wiele osób zdaje sobie z tego sprawę i dla własnego spokoju montuje w swoich samochodach moduły radiowe LoJack. Cały raport zobaczyć można tutaj.

Dzięki LoJack odzyskano dodatkowe samochody​.
Jeden z klientów zgłosił kradzież swojej Toyoty, która zniknęła spod jego domu. Mężczyzna zgłosił kradzież samochodu, auto zostało więc szybko namierzone. Na miejsce udała się ekipa poszukiwawcza wraz z policją. Oprócz skradzionej Toyoty z modułem LoJack, udało się także odnaleźć i odzyskać dwa dodatkowe samochody, które stały ukryte w dziupli wraz z Toyotą. Aresztowano także osobę związaną ze sprawą. LoJack bardzo często pomaga odzyskać inne pojazdy, przy okazji odnalezienia auta z systemem radiowym. Na całym świecie udało się w ten sposób odnaleźć kilkadziesiąt tysięcy dodatkowych samochodów. Więcej na temat tej akcji przeczytać można tutaj.

Dzięki pomocy LoJack policja odnajduje dziuple samochodowe​
W związku z faktem, że zgłoszenie kradzieży pojazdu z systemem LoJack jest powiązane ze zgłoszeniem tej sytuacji również na policję, przy dużej liczbie odzyskań towarzyszą nam funkcjonariusze. Dzięki temu możliwe jest aresztowanie sprawców kradzieży na gorącym uczynku, a także odkrycie tzw. dziupli samochodowych. Dzięki współpracy na linii LoJack -policja, wielu złodziei aut zostało aresztowanych i skazanych za szeroką pojętą przestępczość samochodową.