« Powrót do poprzedniej strony

Złodziej zatrzymany dzięki LoJack

W poniedziałkowe popołudnie dyżurny policji został poinformowany o kradzieży samochodu V-gen Passat z terenu Bemowa. Ponieważ auto było wyposażone w system LoJack, operator firmy ustalił sygnał nadawania. Zlokalizowane auto zaparkowane było przy ulicy Puszczy Solskiej. Policjanci zorganizowali zasadzkę na ewentualne osoby chcące przyjechać po samochód.

Passat

Godzinę po północy do obserwowanego samochodu podeszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich otworzył drzwi od strony kierowcy natomiast drugi, otworzył pokrywę silnika. Policjanci błyskawicznie wkroczyli do akcji. Mężczyźni rozbiegli się w różne strony.

Passat

Jeden z nich ( Paweł F. lat 18 - notowany za paserstwo, handel narkotykami ) został powalony na ziemię kilkanaście metrów od Passata. Drugi mężczyzna wbiegł w ulicę Drzeworytników i wskoczył do stojącego nieopodal Seata Cordoby. Bandyta ruszył z piskiem opon w kierunku biegnących policjantów. W obawie o własne zdrowie i życie funkcjonariusze oddali kilka strzałów ostrzegawczych w górę. To jednak nie skutkowało. Uciekający kierowca próbował staranować jednego z policjantów. Funkcjonariusze strzelili kilkakrotnie w opony Seata. Niestety bandycie udało się uciec.