« Powrót do poprzedniej strony

Ukradzione i odnalezione BMW 5

Skradzione i odzyskane przez radiowy system LoJack BMW 5
Marka samochodu: 
BMW
Miejsce kradzieży: 
Kraków
Miejsce odnalezienia: 
Kraków
Data kradzieży: 
3 stycznia 2017
Data odnalezienia: 
3 stycznia 2017

Nowy Rok 2017 zaczął się pechowo dla właściciela BMW serii 5. Krakowianin we wtorek 3 stycznia 2017 roku wychodząc do pracy  (około godziny 8:30) zauważył, że z parkingu zniknął jego pojazd. Zdarzenie zgłosił na policję oraz do Centrum Operacyjnego LoJack, gdyż jego BMW było wyposażone w moduł radiowy LoJack. Natychmiast wszczęto procedurę poszukiwawczą, a załoga poszukiwawcza wyruszyła na poszukiwania.

Lokalizacja (oraz wstępna lokalizacja) LoJack, dostępna metodą radiową, możliwa jest dlatego, że LoJack posiada własną, niezależną infrastrukturę naziemną (maszty, anteny, stacje nadawczo-odbiorcze) na terenie każdego z krajów, w których funkcjonuje system - w tym oczywiście w Polsce. Dzięki temu system LoJack jest całkowicie niezależny od infrastruktury zewnętrznej i innych systemów. 

Wstępna lokalizacja wykazała, że pojazd cały czas znajduje się na terenie Krakowa. Załoga poszukiwawcza podchwyciła sygnał w komputerach śledzących i około godziny 17:00 udało się zlokalizować pojazd w okolicach dworca Kraków Główny. 

Na miejsce zdarzenia przyjechała policja, która dokonała niezbędnych czynności, a samochód wrócił do właściciela. 

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.