« Powrót do poprzedniej strony

SAMOCHODEM DO KINA - PRZYJEMNOŚĆ CZY KŁOPOT?

Odzyskanie Audi A4
Marka samochodu: 
Audi A4 (wartość ok. 120000 PLN)
Miejsce kradzieży: 
Toruń
Miejsce odnalezienia: 
Toruń
Data kradzieży: 
19 września 2004
Data odnalezienia: 
19 września 2004

Niedziela to dla większości osób czas odpoczynku i relaksu spędzany najczęściej z rodziną lub znajomymi. Tak też było w przypadku Pana Andrzeja, który po niedzielnym obiedzie postanowił wybrać się ze swoją rodziną do kina znajdującego się w jednym z toruńskich centrów handlowych. O tej porze było tam bardzo dużo ludzi i na parkingu trudno było znaleźć wolne miejsce. W końcu jednak Panu Andrzejowi udało się zaparkować i mógł już spokojnie udać się do kina. Minęło około dwóch godzin od czasu przyjazdu do centrum, kiedy po obejrzeniu filmu pan Andrzej wrócił na parking i zauważył, że na miejscu, w którym zostawił swoje Audi zaparkowany jest inny samochód.

Chwilowe niedowierzanie zaczęło zamieniać się w coraz mocniejsze przekonanie, że został po prostu okradziony. Żona Pana Andrzeja również potwierdziła jego obawy – oboje nie mieli wątpliwości, że zaparkowali auto dokładnie w tym miejscu, w którym teraz już go nie było. Pan Andrzej szybko zdecydował się powiadomić o przestępstwie policję. Jego samochód jednak oprócz standardowych zabezpieczeń antykradzieżowych miał zainstalowany również System LoJack. Dlatego też Pan Andrzej po zakończeniu rozmowy z policjantem, od razu zadzwonił do Centrum Operacyjnego LoJack i zgłosił kradzież.

Audi zostało odnalezione już w ciągu kilku godzin. Złodzieje zaparkowali pojazd na prywatnej posesji, w garażu. Przy okazji dzięki Systemowi Lokalizacji i Odzyskiwania Skradzionych Pojazdów LoJack została więc odkryta złodziejska dziupla, a policja aresztowała dwóch przestępców. Jest to kolejny już dowód na to, że, złodziei nie odstraszają już nie tylko standardowe zabezpieczenia przed kradzieżą, ale nawet parking pełen ludzi. Poza tym kradzieże nie zdarzają się już niestety tylko w nocy. Dlatego właśnie zawsze warto dbać o jak najlepsze bezpieczeństwo swojego samochodu.