« Powrót do poprzedniej strony

PIĄTA ROCZNICA ŚLUBU

Mercedes odzyskany dzięki LoJack
Marka samochodu: 
Mercedes (wartość ok. 90000 PLN)
Miejsce kradzieży: 
Warszawa
Miejsce odnalezienia: 
okolice Warszawy
Data kradzieży: 
30 września 2003
Data odnalezienia: 
30 września 2003

To miał być jeden ze szczególnie wyjątkowych dni w życiu Pana Karola. 30 września miał on świętować wraz z żoną piątą rocznicę ślubu. Z tej okazji Pan Karol postanowił sprawić ukochanej niespodziankę. Długo zastanawiał się nad prezentem. Ponieważ małżonka uwielbiała wypoczywać w salonach odnowy biologicznej, postanowił stworzyć jej mały domowy salon odnowy. Głównym elementem „salonu” miała być wanna z hydromasażem.

Aby zrealizować swój plan Pan Karol podjechał do sklepu z wyposażeniem łazienek. Tuż za rogiem zaparkował samochód.

Pobyt w sklepie przebiegał całkiem miło. Wybór idealnej wanny zajął Panu Krolowi ponad godzinę. Usatysfakcjonowany i szczęśliwy wyszedł ze sklepu i skierował się w stronę samochodu. Chciał jak najszybciej dotrzeć do domu i przygotować się na powrót żony z pracy. Niestety pogodny nastrój Pana Karola nie trwał zbyt długo. Zaparkowany Mercedes „zniknął” ze swojego miejsca.

Na szczęście kilka miesięcy wcześniej Pan Karol zdecydował się na zamontowanie w swoim pojeździe Systemu LoJack. Nie zwlekając ani chwili sięgnął po telefon i wykręcił numer (22) 19654, aby poinformować Centrum Operacyjne LOJACK o fakcie kradzieży. Operator Centrum natychmiast uaktywnił moduł w skradzionym pojeździe. Teraz pozostało już tylko czekanie. Jednostki poszukujące skierowały się w stronę sygnału wysyłanego przez moduł. Do akcji włączyła się policja. Kilka godzin później skradzionego Mercedesa znaleziono w podwarszawskiej miejscowości. Na widok radiowozu sprawcy kradzieży wyskoczyli z samochodu i pobiegli w stronę lasu. Mężczyźni zostali schwytani.

Pan Karol nie ukrywał radości, kiedy otrzymał wiadomość o odzyskaniu pojazdu.

System LoJack po raz kolejny okazał się niezawodny.