« Powrót do poprzedniej strony

Odzyskany po kradzieży Mercedes

Odnalezienie skradzionego mercedesa
Marka samochodu: 
Mercedes A200
Miejsce kradzieży: 
Białystok
Miejsce odnalezienia: 
Ostrów Mazowiecka
Data kradzieży: 
07.06.2020
Data odnalezienia: 
08.06.2020

Właściciel tego samochodu od zawsze parkuje swoje auta przy ulicy, ale nowy samochód postanowił dodatkowo zabezpieczyć. Teraz nie żałuje. 

 

To już kolejna weekendowa kradzież w tym roku. Luksusowy samochód zaginął w niedzielę w nocy, ale jego odzyskanie przyniosło nieoczekiwane efekty akcji. 

Złodzieje jechali skradzionym pojazdem przez ponad 100 km, aby w Ostrowi Mazowieckiej ukryć samochód w dziupli. Nie spodziewali się, że system LoJack zlokalizuje i odnajdzie ich w ciągu kilkunastu godzin po kradzieży. Po wkroczeniu na miejsce policji okazało się, że w starym garażu przechowywany był jeszcze jeden samochód, który nie posiadał żadnego systemu do lokalizacji. Udało się też zabezpieczyć części innych pojazdów. Na miejscu zatrzymano 3 osoby, wobec których toczy się postępowanie karne. 

System LoJack to radiowy moduł, który nie daje żadnych sygnałów i nie można go wykryć. Jeśli złodziej korzysta z popularnej zagłuszarki GPS, nie jest w stanie rozpoznać dodatkowego zabezpieczenia. Podobnie było w tym przypadku. 

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.