« Powrót do poprzedniej strony

Odzyskany po kradzieży Jaguar f-Type

kradzież i odzyskanie jaguara F-Type
Marka samochodu: 
Jaguar F-Type
Miejsce kradzieży: 
Warszawa
Miejsce odnalezienia: 
Otwock
Data kradzieży: 
09.01.2021
Data odnalezienia: 
09.01.2021

 

O tym samochodzie krążą legendy, bo Jaguar to ponadczasowy klasyk. Ma swój styl i czarny charakter, którego nikt nie podważy. Ten kto ma okazję sprawdzić jego możliwości, nie zapomina ani wrażeń z jazdy, ani tego ile spala. 

 

Nie jest to typowy, popularny model samochodu, który często ginie z ulic dużego miasta. Złodzieje starannie zaplanowali tę akcję, bo wiedzieli, gdzie szukać cennego łupu i kiedy dokładnie, będą mieli zielone światło. Do zdarzenia doszło na początku tego roku. Warszawscy złodzieje zmierzyli się z kradzieżą nowego Jaguara, która trwała zaledwie kilka minut. Po raz kolejny była to kradzież spod prywatnej posesji i kolejny raz właściciel niczego nie zauważył. Również dla zespołu poszukiwawczego LoJack była to szybka i dynamiczna akcja. I takie lubimy najbardziej. Ten sobotni poranek najwięcej stresu, ale też nadziei przyniósł właścicielowi, który jeszcze tego samego dnia mógł odetchnąć z ulga, kiedy dowiedział się o odnalezieniu auta z radiowym modułem LoJack. 

Samochód warty ponad 400 tysięcy złotych skradziono z warszawskiego Rembertowa i porzucono przy jednej z bocznych ulic w Otwocku. Lokalizacja samochodu nie sprawiła żadnych trudności i po kilku godzinach samochód, prawnie odzyskała policja. Sprawcy nie zostali odnalezieni, ale policja ma swój trop. 

Moduł LoJack w tym samochodzie został zamontowany jeszcze przed wyjazdem z salonu. Takich instalacji dokonują Autoryzowani Instalatorzy, którzy wybierają jedno z kilkudziesięciu możliwych miejsc montażu. Radiowy moduł LoJack od razu zostaje uśpiony, aby nie dawał o sobie znać i był niewidocznym towarzyszem podróży. Do jego aktywacji dochodzi po kradzieży i faktycznym zgłoszeniu kradzieży na policję. Akcja poszukiwawcza rozpoczyna się od razu i jest możliwa dzięki prywatnej, niezależnej infrastrukturze LoJack. Przejdź tutaj, aby sprawdzić, jak dokładnie działa moduł LoJack. Cała procedura to tylko 3 kroki prowadzące do odzyskania Twojego samochodu.

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.