« Powrót do poprzedniej strony

Odzyskanie samochodu Volvo XC90

VOLVO XC90 odzyskane dzięki LOJACK
Marka samochodu: 
Volvo
Miejsce kradzieży: 
Łódź
Miejsce odnalezienia: 
Poznań
Data kradzieży: 
2 maja 2016
Data odnalezienia: 
2 maja 2016

W poniedziałek rano, 2 maja 2016 roku, właściciel Volvo XC90 zorientował się, że jego zaparkowany dzień wcześniej przed domem samochód został skradziony, pomimo zainstalowanych  zaawansowanych systemów przeciwkradzieżowych typu autoalarm. Ponieważ miał zamontowany system LoJack, od razu powiadomił o tym Centrum Operacyjne LoJack. Centrum operacyjne natychmiast wysłało ekipę na akcję poszukiwawczą. Powiadomiona została policja. 

Jak się okazało, samochód został skradziony nad ranem, zaledwie kilka godzin wcześniej. Wstępna lokalizacja wskazała Wielkopolskę jako miejsce aktualnej pozycji pojazdu. Około 12:00 załoga LoJack odnalazła pojazd w Poznaniu, w jednej z dzielnic mieszkaniowych. Samochód został pozostawiony na ogólnie dostępnym parkingu. Nie nosił śladów żadnych uszkodzeń. W środku policja zabezpieczyła ślady, a po niezbędnych czynnościach pojazd został zwrócony właścicielowi. 

Jak zabezpieczyć samochód?

Do tej pory właściwie nie znaleziono sposobu, by uchronić samochód przed kradzieżą - najlepszy sposób to jego odzyskanie po kradzieży.

 

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.