« Powrót do poprzedniej strony

Odzyskanie pojazdu Mercedes CLS

Odnalezienie samochodu dzięki LoJack
Marka samochodu: 
Mercedes CLS
Miejsce kradzieży: 
Kraków
Miejsce odnalezienia: 
Kraków
Data kradzieży: 
21 kwietnia 2016
Data odnalezienia: 
21 kwietnia 2016

O 9:00 rano w czwartek, 21 kwietnia 2016 roku dyspozytor LoJack przyjął zgłoszenie pojazdu marki Mercedes CLS. Samochód zniknął sprzed domu jednorodzinnego w okolicach Woli Justowskiej (pomimo zastosowania w samochodzie zaawansowanych systemów przeciwkradzieżowych, w tym autoalarmu). Właściciel zorientował się o kradzieży Mercedesa wychodząc do pracy. Ponieważ wyposażył swój pojazd w system radiowy LoJack, zadzwonił na numer alarmowy, rozpoczynając tym samym procedurę poszukiwań skradzionego auta.  

Na poszukiwania natychmiast wysłano załogę poszukiwawczą. Wstępna lokalizacja wykazała, że złodziej wywiózł samochód z dala od Krakowa i znajduje się obecnie w okolicach Rzeszowa. Około godziny 15:00 pojazd udało się zlokalizować w jeden z mieszkaniowych dzielnic Rzeszowa, gdzie złodziej pozostawił go na parkingu. Policja zabezpieczyła wszystkie ślady i dokonała niezbędnych czynności. Mercedes bez śladów uszkodzeń został zwrócony właścicielowi. 

LoJack to najskuteczniejszy system odzyskiwania aut po kradzieży. Jest to system radiowy, odporny na zagłuszanie oraz dysponujący własną infrastrukturą techniczną na terenie całej Polski i wielu krajów Europy. Pełna lista krajów z infrastrukturą LoJack znajduje się tutaj.

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.