« Powrót do poprzedniej strony

ODZYSKANE PO KRADZIEŻY VOLVO XC90

KRADZIEŻ I ODZYSKANIE VOLVO XC90
Marka samochodu: 
VOLVO XC90
Miejsce kradzieży: 
Łódź
Miejsce odnalezienia: 
Łask
Data kradzieży: 
14.11.2020
Data odnalezienia: 
15.11.2020

 

Łódź to miasto, w którym zawsze dużo się działo wokół kradzieży samochodów. I niewiele się tam zmienia. Od lat najbezpieczniej jest w okolicach centrum, a najwięcej kradnie się na Bałutach.

 

I to właśnie w tej dzielnicy doszło do kradzieży Volvo XC90. Samochód był zaparkowany na ulicy i mimo, że miejsce było niestrzeżone, to pojazd był dobrze zabezpieczony po kradzieży. Właściciel Volvo XC90 od ponad 3 lat jeździł z radiowym modułem LoJack. Do kradzieży doszło w porze nocnej, dlatego właściciel zobaczył brak auta dopiero rano. O godz. 8:00 zgłosił kradzież na policję oraz pod specjalny nr alarmowy LoJack. 

Dla łódzkiej policji było to po prostu kolejne zgłoszenie, zapisane w rejestr, bez natychmiastowej akcji poszukiwawczej. Dla ekipy LoJack takie zgłoszenie, oznacza szybką reakcję, aby zdążyć na czas i wyprzedzić działania złodziei. Zespół LoJack rozpoczął akcję poszukiwawczą od namierzania po sile sygnału radiowego, który prowadził ich w kierunku Łodzi. Tutaj możesz przeczytać, ile kosztuje Cię kradzież, bez zabezpieczenia pojazdu.

Szybka reakcja i namierzanie po sile sygnału radiowego

Ponieważ od akcji kradzieżowej do zgłoszenia minęło co najmniej 5-6 godzin, zespół operacyjny wie, że tylko szybkie działanie i podążanie za pojazdem może zagwarantować powodzenie akcji. Samochód odnaleziono w gminie Łask, oddalonej od Łodzi o 45 minut drogi, czyli ok.  50 km. Na opuszczonej posesji, z dala od zabudowań, aby nie wskazywać docelowego miejsca przeznaczenia. 

To było dokładnie zaplanowane działanie złodziei, które na szczęście zakończyło się szczęśliwie dla prawowitego właściciela. Na miejsce szybko dotarła policja i po krótkim czasie, funkcjonariusze zwrócili samochód właścicielowi. 

Wieloletnia współpraca LoJack i Policji

System LoJack od zawsze zajmuje się namierzaniem i lokalizacją skradzionych pojazdów. Po odnalezieniu samochodu zespół LoJack wzywa Policję, z którą współpracuje na terenie całego kraju. To funkcjonariusze mają uprawnienia do odzyskania pojazdu i przejęcia czynności prawnych. Likwidują dziuple, zatrzymują przestępców i zwracają pojazdy właścicielom. System LoJack jest niezależnym systemem, który ma odpowiednie narzędzia i technologię oraz własne pasmo częstotliwości radiowej, które od lat zarezerwowane są tylko dla LoJack.

Jak zgłosić kradzież - niezbędne formalności

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.