« Powrót do poprzedniej strony

ODZYSKANE PO KRADZIEŻY BMW Z4

Odnalezione po kradzieży BMW Z4
Marka samochodu: 
BMW Z4
Miejsce kradzieży: 
Pruszków
Miejsce odnalezienia: 
Sochaczew
Data kradzieży: 
19.08.2020
Data odnalezienia: 
20.08.2020

 

Kradzież w środku tygodnia, z prywatnej posesji? To nie mogła być przypadkowa akcja.

 

 

Właściciel BMW Z4 zadzwonił na numer alarmowy LoJack w czwartkowy poranek około godziny 8:00 z informacją, że jego pojazd został skradziony, a kluczyki ma przy sobie. Auto zostało skradzione metodą na walizkę, która przechwytuje sygnał z kluczyka zbliżeniowego do auta. 

Kiedy właściciel poinformował również policję o kradzieży auta, ekipa poszukiwawcza LoJack aktywowała moduł radiowy, który od razu wskazywał na lokalizację w okolicach Sochaczewa. Od momentu zgłoszenia do czasu zlokalizowania pojazdu minęło 2 godziny. Samochód został odnaleziony w jednym z garaży na terenie Sochaczewa.

Następnie czynności operacyjne przejęła policja, która kilka dni później zwróciła pojazd właścicielowi. Prywatny garaż należał do jednego ze złodziei, który usłyszał zarzuty i czeka na proces. Niestety pozostali złodzieje, którzy brali udział w kradzieży, wciąż pozostają na wolności. 

Chcąc zabezpieczyć pojazd po kradzieży, warto zamontować moduł radiowy LoJack, który jest niezagłuszalny i bardzo dobrze ukryty w pojeździe. Złodzieje, nawet jeśli znajdą moduł LoJack zazwyczaj traktują go jako część wyposażenia auta, dlatego nic z nim nie robią, a on wciąż wysyła sygnały radiowe, wskazujące dokładną lokalizację. Moduł radiowy LoJack został zamontowany w tym pojeździe w 2018 roku. Właściciel ponad 2 lata jeździł z uśpionym modułem, który w żaden sposób nie śledził i nie zapisywał tras podróży. W portfelu zawsze nosił nr alarmowy do LoJack. 

 

Chcesz wiedzieć jak LoJack lokalizuje pojazdy po kradzieży?

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.