« Powrót do poprzedniej strony

Odzyskane po kradzieży Audi SQ5

odnalezione po kradzieży Audi SQ5
Marka samochodu: 
Audi SQ5
Miejsce kradzieży: 
Poznań
Miejsce odnalezienia: 
Bydgoszcz
Data kradzieży: 
16.02.2020
Data odnalezienia: 
17.02.2020

 

 

 

 

W Poznaniu doszło do kradzieży Audi SQ5 metodą na walizkę. Jak zwykle w nocy i z prywatnej posesji. Powszechnie wiadomo, że złodzieje w nocy są bardziej aktywni i wcześniej upatrzony samochód kradną bez większego problemu. Kradzież na walizkę zajmuje im maksymalnie 5 minut, choć w większości przypadków, cała akcja trwa zaledwie 3 minuty.

 

Sportowe SUV-y Audi często widnieją na liście top kradzionych samochodów i w błyskawicznym tempie zapełniają policyjne statystyki. Za ten model Audi trzeba sporo zapłacić, a to najbardziej kusi złodzieja, który zamierza na nim dużo zarobić. Drogie i nowoczesne samochody są zdecydowanie najbardziej narażone na kradzież, dlatego właściciele zabezpieczają je w najlepszy możliwy sposób, często zanim jeszcze wyjadą nim z salonu. 

System bezkluczykowy - BEZproblemowy?

Z jednej strony bezkluczykowy dostęp do auta zapewnia właścicielowi ogromny komfort korzystania, ponieważ wchodzi do auta i uruchamia silnik bez wyciągania kluczyków, z drugiej jednak zagrożeniem dla tego komfortu staje się sytuacja, w której złodzieje za pomocą walizki, kradną auto bez żadnego wysiłku. Rozwiązaniem dla tego problemu staje się system radiowy, który za pomocą niewielkiego nadajnika zamontowanego w pojeździe, namierza skradziony pojazd i doprowadza do odzyskania pojazdu, zanim jeszcze zostanie rozebrany na części. 

Właściciel Audi SQ5 zabezpieczył swoje nowe auto systemem radiowym LoJack. Zespół operacyjny zlokalizował pojazd w ciągu kilku godzin od zgłoszenia kradzieży, co zakończyło się szybkim odzyskaniem z udziałem policji. Auto najpierw zostało zabezpieczone, a następnie zwrócone właścicielowi. Skradziony samochód został odnaleziony w jednym z opuszczonych garaży w Bydgoszczy. W policyjnej akcji udało się zatrzymać 2 osoby, które odpowiedzą za kradzież. Po akcji poszukiwawczej Audi przeszło pokradzieżowy serwis modułu radiowego.  

 

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.