« Powrót do poprzedniej strony

Odnalezione Audi A4 Allroad

Audi A4 Allroad
Marka samochodu: 
Audi A4
Miejsce kradzieży: 
Wrocław
Miejsce odnalezienia: 
Wrocław
Data kradzieży: 
13.09.
Data odnalezienia: 
14.09.

 

Kradzież samochodowa rządzi się swoimi prawami. Wiele zdarzeń ma miejsce w nocy. Właściciele najczęściej śpią, a złodzieje mają dużo czasu na kradzież i realizację konkretnej strategii działania. Tym razem było podobnie.

 

Z wrocławskiej, prywatnej posesji skradziono Audi A4 Allroad. Złodzieje byli dokładnie przygotowani, bo wiedzieli gdzie konkretnie szukać. Do kradzieży doszło w nocy z piątku na sobotę. Złodzieje wyjechali skradzionym Audi, aby zaprowadzić go w bezpieczne dla siebie miejsce, w którym planowali realizować swój dalszy plan. Właściciel pojazdu, co można było przewidzieć, zgłosił kradzież dopiero rano, kiedy zauważył, że na posesji brakuje samochodu. 

Załoga poszukiwawcza LoJack potrzebowała kilku godzin, aby zlokalizować i odnaleźć pojazd w jednym z wrocławskich garaży. Był to ciąg starych, murowanych garaży na jednym z osiedli. Murowany garaż to idealne miejsce, aby zgubić zasięg GPS lub zagłuszyć zasięg zagłuszarką. Inaczej jest w przypadku systemu radiowego LoJack, który korzysta z własnej, naziemnej infrastruktury i umożliwia lokalizację w miejscach trudno dostępnych, takich jak garaż, podziemia, kontener. 

Systemy antykradzieżowe to ochrona, która nie daje 100% gwarancji. LoJack jest systemem radiowym, który lokalizuje i odzyskuje pojazdy po kradzieży. Lokalizacja możliwa jest z dużą dokładnością i siła zasięgu doprowadza do właściwego miejsca lokalizacji pojazdu.

  • Dzwoniąc na policję pamiętaj, aby podać wszystkie dane skradzionego pojazdu; marka, model, kolor, nr rejestracyjny a także okoliczności, w których doszło do kradzieży.
  • Kiedy dzwonisz do LoJack podaj Imię i Nazwisko osoby, na którą jest umowa oraz unikatowy nr VIN od LoJack.

 

Jeśli masz moduł LoJack i chcesz zgłosić kradzież, możesz zadzwonić na infolinię, czynną codziennie 24h/7. Kradzież zgłoś także na policji.

 

ze względów bezpieczeństwa, niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione