« Powrót do poprzedniej strony

Odnalezienie Citroena C4 z Hiszpanii

Odnaleziony samochód Citroen C4
Marka samochodu: 
Citroen C4
Miejsce kradzieży: 
Hiszpania, Barcelona
Miejsce odnalezienia: 
okolice Konina
Data kradzieży: 
11 marca 2016
Data odnalezienia: 
13 marca 2016

Hiszpański samochód - litewski złodziej - polski LoJack

Hiszpański Klient LoJack (LoJack w Hiszpanii nazywa się Grupo Detector) zgłosił zaginięcie swojego pojazdu w piątek 11 marca 2016 roku. Do kradzieży doszło pod jego domem na przedmieściach Barcelony. O kradzieży powiadomiony został hiszpański LoJack oraz policja. Pomimo natychmiastowej akcji poszukiwawczej pojazdu nie udało się zlokalizować, więc zgodnie z procedurami European Tracking Network Association (ETNA) kradzież została automatycznie zgłoszona do wszystkich międzynarodowych partnerów LoJack. 

Po dwóch dniach, 13 marca 2016, stacje LoJack w Polsce zachodniej odebrały sygnał z modułu radiowego, który wskazywał na to, że pojazd skradziony pod Barceloną wjechał na teren naszego kraju. Ponieważ pojazd został wykryty natychmiast po przekroczeniu granicy znacznie zwiększała się szansa, że razem z odzyskaniem pojazdu uda się zatrzymać przestępcę. Załoga poszukiwawcza LoJack podążała więc za samochodem, który udało się przechwycić na terenie Wielkopolski. Tymczasem w kilku miejscach na autostradzie Poznań-Warszawa skoordynowano punkty obserwacyjne policji. 

Niespodziewającego się blokady złodzieja zatrzymano w okolicach Konina. Okazało się, że podejrzany jest obywatelem Litwy. Nie stawiał oporu. Policja zabezpieczyła ślady. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności pojazd w nienaruszonym stanie został zwrócony jego hiszpańskiemu właścicielowi.

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.

Sprawdź w których krajach działa LoJack: MAPA

Sprawdź w których krajach działa LoJack: MAPA