« Powrót do poprzedniej strony

ODNALEZIENIE BMW X3

skradzione i odnalezione BMW
Marka samochodu: 
BMW X3
Miejsce kradzieży: 
Warszawa Tarchomin
Miejsce odnalezienia: 
Otwock
Data kradzieży: 
19.06
Data odnalezienia: 
20.06

 

Garaże nie zabezpieczają przed kradzieżą samochodu, choć zazwyczaj te przydomowe jak i podziemne są zamykane. Złodzieje uciekają i nikt nic nie wie.

 

 

W hali garażowej, gdzie parkuje całe osiedle, dostęp do garażu powinni mieć wyłącznie mieszkańcy. Ale to teoria, której daleko do ideału. Doświadczenie wielu osób pokazuje, że garaże i parkingi podziemne bywają niebezpieczne. A nocne kradzieże, z dala od monitoringu to podwójna strata, bo sprawca rzadko zostaje odnaleziony i pociągnięty do odpowiedzialności.

Właściciel tego BMW zaparkował na swoim miejscu postojowym jak co dzień i nic nie wskazywało na to, że tej nocy samochód zniknie. Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 czerwca. W poniedziałek rano właściciel zgłosił kradzież na policję oraz do LoJack. Luksusowy samochód był jedynym środkiem transportu właściciela, dlatego samochód klasy premium postanowił zabezpieczyć na wypadek kradzieży. 

Ekipa LoJack odnalazła samochód kilka godzin później. Siła sygnału radiowego od początku prowadziła do Otwocka. Stał zaparkowany przy ulicy, ponad 40 km od miejsca kradzieży. Samochód najprawdopodobniej miał przejść próbę zabezpieczeń, zanim złodzieje doprowadzą go do dziupli. 

Co to jest LoJack?

Amerykański system radiowy stworzony do lokalizacji i odzyskiwania skradzionych pojazdów. W Polsce istnieje od ponad 20 lat, podczas których zawsze bezbłędnie lokalizuje i odzyskuje samochody swoich klientów. Skradziony samochód namierzany jest za pomocą komputerów śledzących LoJack. Ta technologia działa dzięki modułom radiowym, które montowane są w samochodzie, a następnie wysyłają sygnał radiowy, z częstotliwością znaną i zarezerwowaną tylko dla LoJack. Moduł radiowy zaczyna wysyłać swój sygnał dopiero po aktywowaniu, czyli faktycznym zgłoszeniu kradzieży do LoJack oraz na policję. 

Gdzie można kupić/zamontować system LoJack?

O system LoJack możesz zapytać w każdym salonie samochodowym w Polsce. Montażem zajmują się Autoryzowani Instalatorzy LoJack. Sam moduł to małe urządzenie, które montowane jest w każdym samochodzie w innym miejscu, nieznanym również dla właściciela. Możesz również zadzwonić pod numer (22) 196 54  i umówić się na montaż. 

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.