« Powrót do poprzedniej strony

MAZDA 6 ODNALEZIONA W WOŁOMINIE

skradziona i odnaleziona mazda 6
Marka samochodu: 
Mazda 6
Miejsce kradzieży: 
Warszawa
Miejsce odnalezienia: 
Wołomin
Data kradzieży: 
14.08
Data odnalezienia: 
15.08

 

W stolicy Mazdy są bardzo popularne, również wśród złodziei. Od kilku lat producent pracuje nad lepszymi zabezpieczeniami, ale złodzieje nie odnotowują mniejszych zysków. Jak widać, mają swojego faworyta.

 

Nocne kradzieże to już standard. Kradzież tej Mazdy miała miejsce w Warszawie, na Bemowie. Na Ursynowie też ukradli Mazdę 6Właściciel samochodu, tuż przed długim weekendem, spędzał wieczór ze znajomymi w centrum miasta, ale bez samochodu. Zaparkował go przy ulicy, blisko miejsca zamieszkania. Kradzież zgłosił o godz. 4 nad ranem, po powrocie do domu.

Mazdy cieszą się uznaniem w środowisku przestępczym i właściciel tego modelu dobrze o tym wiedział. "Przezorny zawsze ubezpieczony", powiedział, kiedy następnego dnia odzyskał swój samochód. 

Mazda, wyposażona w system LoJack została zlokalizowana w powiecie wołomińskim, w garażu, na opuszczonej posesji. Około południa na miejsce zlokalizowanego wcześniej samochodu, przyjechała policja, która dalej prowadziła już własne śledztwo w tej sprawie. Na posesji znaleziono jeszcze jedną Mazdę, tylko rozebraną na części. Prawdopodobnie scenariusz mógł się powtórzyć w przypadku Mazdy 6. Odzyskanie mogło być możliwe tylko dzięki szybkiej akcji poszukiwawczej LoJack, która dysponuje systemem radiowym, niezagłuszalnym, dlatego odnalezienie w zamkniętym garażu nie stanowiło problemu. 

Mazda 6 jest modelem, który Polacy wciąż chętnie kupują. Zabezpieczenia elektroniczne i mechaniczne blokady nie działają na złodziei odstraszająco. Mają swoje systemy. Przed kradzieżą trudno się ustrzec, dlatego warto wybrać zabezpieczenie po kradzieży. Sprawdzonym wyborem jest LoJack. Zobacz inne odnalezienia Mazdy.

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.