« Powrót do poprzedniej strony

KRADZIEŻ I ODZYSKANIE MERCEDESA GLE

Odnalezienie skradzionego mercedesa gle
Marka samochodu: 
Mercedes GLE
Miejsce kradzieży: 
Konstancin-Jeziorna
Miejsce odnalezienia: 
Nadarzyn
Data kradzieży: 
21 czerwca
Data odnalezienia: 
22 czerwca

Historia lubi się powtarzać. Kilka wolnych dni uśpiły czujność właściciela Mercedesa klasy GLE. To dowód na to, że weekend jest niezmiennie dobrym czasem na kradzież samochodów.

Do zdarzenia doszło podczas długiego czerwcowego weekendu. Tuż po święcie Bożego Ciała, właściciel Mercedesa wraz z rodziną spędzał czas u sąsiadów, pozostawiając samochód na posesji, tuż za bramą wjazdową. Około godziny 01:30 kiedy wrócił do domu, zauważył zniknięcie samochodu i od razu zgłosił ten fakt na policję oraz zawiadomił Centrum Operacyjne LoJack.

Ekipa poszukiwawcza od czasu uruchomienia modułu LoJack, w ciągu zaledwie kilku godzin namierzyła skradziony pojazd. Mercedes został odnaleziony nad ranem, w gminie Nadarzyn i wrócił do właściciela w stanie nienaruszonym.

Moduł LoJack zostaje ukryty w pojeździe i w codziennym użytkowaniu nie daje o sobie znać. Zostaje uruchomiony dopiero w chwili zgłoszenia kradzieży i jest namierzany poprzez sygnał radiowy. LoJack posiada własne załogi poszukiwawcze 24/h. Jest to system radiowy odporny na zagłuszenia. 

Ze względów bezpieczeństwa, niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.