« Powrót do poprzedniej strony

Kradzież i odnalezienie Audi Q7

Skradzione i zlokalizowane Audi Q7
Marka samochodu: 
Audi Q7
Miejsce kradzieży: 
Katowice
Miejsce odnalezienia: 
Katowice
Data kradzieży: 
05.09.2020
Data odnalezienia: 
05.09.2020

 

Kiedy złodzieje wytypują sobie auto do kradzieży, to można powiedzieć, że jego właściciel miał ogromnego pecha. Ale temu właścicielowi należą się raczej słowa uznania. Wiedział, że ma chodliwe auto i zanim wyjechał z salonu, zabezpieczył je po kradzieży systemem LoJack. Rezultat? Auto odnalezione tego samego dnia. 

 

Szybka kradzież to dla złodzieja najlepsza fucha. Ale szybkie odnalezienie to jego porażka i ogromne ryzyko zatrzymania. Jednak złodzieje wciąż ryzykują i aby im się opłacało sięgają po auta z wysokiej półki.

05.09 po zakończonym weekendzie, właściciel Audi Q7 miał szansę sprawdzić na własnej skórze, jak działa system LoJack. Najpierw był kontakt z centrum operacyjnym LoJack, kilka pytań i dodatkowe potwierdzenie kradzieży na policji. I choć kosztowało go to dużo stresu, intuicja podpowiadała mu, że nie zmarnował pieniędzy dodatkowym zabezpieczeniem pojazdu. Złodzieje działali w zorganizowanej grupie, ponieważ samochód najprawdopodobniej został skradziony za pomocą walizki. Byli profesjonalni i pewni, że kradzież uda się po kilku sekundach, dlatego zdecydowali się na kradzież z prywatnej posesji. Wszystko wydarzyło się oczywiście w nocy, kiedy właściciele śpią. Złodzieje czekali na odpowiedni moment, aby podejść jak najbliżej auta i okna domu, aby ukraść niespełna 1,5 roczny pojazd. 

Scenariusz tych działań powtarza się dość często, bo właściciel dopiero rano ma szansę zauważyć, że jego samochodu nie ma na podjeździe. Akcja poszukiwawcza rozpoczęła się od razu. Na sukces wystarczyło poczekać kilka godzin, bo samochód znalazł się tego samego dnia, zaparkowany w małej uliczce na obrzeżach miasta. Najwyraźniej był to zamierzony cel złodziei, którzy w taki sposób sprawdzają, czy auto ma dodatkowe zabezpieczenia lokalizacyjne.

Auto miało tak pewnie postać 1-2 dni, aby złodzieje nabrali pewności, że bez ryzyka mogą zrobić z samochodem co chcą. Tym razem im się nie udało, ale nie każdy samochód ma dodatkowe zabezpieczenie i ekipę poszukiwawczą, która jest zawsze w gotowości do działania. Jeśli planujesz kupić nowe auto, zapytaj doradcę w salonie o system LoJack. 

 

KRADZIEŻ SAMOCHODU BEZ KLUCZYKÓW? - ZOBACZ JAK ROBIĄ TO ZŁODZIEJE

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.