« Powrót do poprzedniej strony

Godzina bez samochodu

Opel Zafira
Marka samochodu: 
Opel Zafira (wartość ok. 60000 PLN)
Miejsce kradzieży: 
Warszawa
Miejsce odnalezienia: 
Warszawa
Data kradzieży: 
26 lutego 2000
Data odnalezienia: 
26 lutego 2000

Kradzież samochodu miała miejsce 26 lutego 2000 roku, na warszawskim Ursynowie przy kompleksie Multikino na rogu ulic KEN i I. Gandhi. Nowo powstałe kino wraz z kawiarnią i salonem gier przyciąga wielu warszawiaków spragnionych atrakcji. Zaletą tego miejsca jest niewątpliwie położony na tyłach kompleksu piętrowy parking, który nie jest jednak strzeżony i jak na razie - jest bezpłatny. Panuje powszechna opinia, że nawet mimo braku ochrony bezpieczniej jest pozostawiać samochód w tego typu miejscach niż na ulicy.

W sobotnie popołudnie, około godziny 16:30 tak właśnie postąpił właściciel samochodu Opel Zafira, parkując swoje auto na piętrowym parkingu na tyłach Multikina. Po kilku minutach był już w kinie.

Miły wieczór zakończył się niestety tuż po wyjściu z kina. Na parkingu okazało się bowiem, że auta nie ma. Mimo, że w samochodzie zamontowany był auto-alarm złodzieje unieszkodliwili go i bez problemu odjechali. Natychmiast po odkryciu kradzieży właściciel zawiadomił policję oraz Centrum Operacyjne LoJacka. Już po 2 minutach od zgłoszenia nastąpiła aktywacja modułu w skradzionym Oplu. Właścicielowi auta pozostało cierpliwie czekać, policja przystąpiła tymczasem do poszukiwań. Już wkrótce przyniosły one znakomity efekt. Niewiele ponad godzinę później policja zlokalizowała i odnalazła bowiem skradzione auto na Pradze Południe. Złodzieje na widok policyjnych radiowozów początkowo uciekali, szybko jednak porzucili pojazd i zniknęli. Jedynym uszkodzeniem okazała się przebita podczas gwałtownego najazdu na krawężnik opona.

Już więc po raz kolejny dzięki wykorzystaniu Systemu Lokalizacji i Odzyskiwania Skradzionych Pojazdów w krótkim czasie wartościowy samochód wrócił do rąk właściciela potwierdzając dotychczasową 100 - procentową skuteczność LoJacka w Polsce. Znowu też obyło się bez ofiar, zbędnych zniszczeń, szybko i skutecznie.

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.