« Powrót do poprzedniej strony

ZŁODZIEJE JAK ZAWSZE POTRAFIĄ ZASKOCZYĆ - UKRADLI FIATA 500

złodzieje ukradli we Wrocławiu fiata 500

Dwóch mężczyzn ze Zgorzelca ukradło Fiata 500 z Wrocławia i jak się później okazało, lubili kraść Fiaty. Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Jeden z nich nie miał nawet prawa jazdy. 

 

Dla lubińskiej policji to była szybka i dynamiczna akcja, która rozpoczęła się około 2:00 w nocy. Podczas codziennej służby i rutynowych kontroli, kierowca Fiata 500 na wyraźny znak policji, nie zatrzymał się, a zamiast tego gwałtownie przyspieszył. Mężczyźni podróżujący Fitem 500 zaczęli uciekać, dlatego policjanci rozpoczęli pościg za pojazdem. Kierowca Fiata 500 stracił panowanie nad kierownicą i zjechał na pas zieleni. Do akcji dołączyły patrole prewencji. Obydwaj mężczyźni rzucili się do ucieczki, jednak po krótkiej chwili zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy.

Większość kradzieży w Polsce dotyczy drogich i luksusowych samochodów marek premium, dlatego fiat 500 jest tutaj sporym zaskoczeniem. Wychodzi na to, że niektórzy złodzieje potrafią się zadowolić dużo mniejszą stawką i kuszą się na pojazdy średniej półki. A może myśleli, że ukryją się w tłumie wielkich gangów złodziei? Mężczyźni łącznie ukradli 3 fiaty: 2 fiaty 500 z Wrocławia raz 1 fiata Pand z Legnicy. Łączna wartość skradzionych pojazdów to około 90 tysięcy złotych. 

Złodzieje zatrzymani w pościgu  

Przeszukanie zatrzymanego Fiata 500 przyniosły kolejne dowody w sprawie. Dwóch mężczyzn w wieku 30 i 39 lat mieli przy sobie sporą ilość gotówki oraz narzędzia do kradzieży samochodów. Nie było to ich pierwsze spotkanie ze stróżami prawa. Obydwaj mężczyźni byli już wcześniej notowani za kradzież samochodów. 

Wszystkie 3 skradzione samochody zostały odzyskane oraz przekazane prawowitym właścicielom. Czynności procesowe prowadzą kryminalni z Komendy Wrocław Krzyki, ponieważ to na ich terenie doszło do kradzieży auta. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 30-latek usłyszał także zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. 

Jakie są kary za kradzież samochodu?