« Powrót do poprzedniej strony

Złodziej samochodów, który schował się na strychu

Policjanci i odnaleziony samochód

Skradzione samochody, lawetę, przyczepę i elektronarzędzia odnaleźli i odzyskali policjanci z Żyrardowa na terenie gminy Mszczonów. Tymczasem funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łasku zatrzymali trzech złodziei samochodów i odzyskali pięć pojazdów o łącznej wartości ponad 300 tysięcy złotych! 

Złodziej schował się na strychu
Policja z Żyrardowa wytypowali podejrzanego o kilkadziesiąt włamań i kradzieży. Udali się na miejsce, gdzie miały znajdować się skradzione pojazdy oraz inne przedmioty.  Po dokładnym przeszukaniu posesji, funkcjonariusze znaleźli 3 skradzione samochody oraz lawetę, a także kradzione tablice rejestracyjne, koła samochodowe, elektronarzędzia czy akumulatory. Złodziej nie pogardził też sprzętami domowymi i ubraniami. 31 - latek schował się przed policją... na strychu. Funkcjonariusze jednak bardzo szybko odkryli jego kryjówkę i zatrzymali miłośnika cudzej własności.

W ciągu kilkunastu godzin mundurowi ustalili, że większość rzeczy znalezionych na posesji pochodził z włamań lub kradzieży z przełomu grudnia i listopada 2017 r. Zatrzymany usłyszał już ponad 20 zarzutów dotyczących kradzieży oraz włamań, ale policja nie wyklucza kolejnych zarzutów.

W związku z tym, że 31-latek był już wcześniej karany za tego typu przestępstwa grozi mu kara, aż do 15 lat więzienia. Na razie trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. 

3 złodziei samochodów oraz 5 odzyskanych pojazdów 

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Łasku od pewnego czasu zajmowali się sprawą kradzieży samochodów, do których dochodziło na terenie miasta. 10 lutego 2018 r. około godziny 5:00 kryminalni na jednym z osiedli zauważyli samochód BMW, w którym siedział młody mężczyzna. Stróże prawa wylegitymowali więc 25 - latka, który okazał się mieszkańcem województwa kujawsko - pomorskiego. Kierowca BMW nie posiadał dokumentów do samochodu i nie potrafił wyjaśnić, co robi o tej porze w tym miejscu. 

Policjanci przeszukali samochód i znaleźli urządzenia służące do kradzieży aut, w tym specjalistyczne urządzenia elektroniczne i zagłuszacz sygnału GPS. Zatrzymali 25 - latka, trafił on do tymczasowego aresztu. 

Kilka dni później kryminalni z Łasku oraz policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Łodzi zatrzymali kolejne osoby związane z tą sprawą: 32-letniego mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego oraz 47-latka z Łasku.  Zabezpieczyli także. urządzenia elektroniczne umożliwiające kradzieże pojazdów, tablet, telefony komórkowe, karty sim i kluczyki samochodowe. Policja odnalazła także skradzione pojazdy: Toyotę, trzy samochody Bmw i Lexusa, które zostały skradzione w Częstochowie i Łasku. Wartość odzyskanego pojazdów to ponad 300 000 złotych.

Zatrzymani mężczyźni trafili do aresztu i usłyszeli zarzuty o kradzieże z włamaniem. Grozi za to kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: policja.pl