« Powrót do poprzedniej strony

ZIMOWE KRADZIEŻE SPRZĘTU BUDOWLANEGO

dlaczego zimą kradną maszyny budowlane

Zimowe kradzieże nie są niczym nowym. Zmienia się jedynie wartość okradanego mienia, bo firmy budowlane sporo inwestują w drogi i nowoczesny sprzęt, na którym bardzo dobrze zarabiają złodzieje. Dlaczego warto zabezpieczyć duży sprzęt? Bo łatwo można straci duży kontrakt. Doradzamy, znając doświadczenia klientów i mając wiele akcji poszukiwawczych za sobą.

 

Sprzęt budowlany jest drogi i słabo strzeżony. Zwykle kiedy sezon na intensywne prace budowlane mija, maszyny budowlane pozostawiane są na placu budowy bez dozoru. A sprytny złodziej wie, gdzie zarobić. Ominie dużą inwestycję i wybierze tę mniejszą, gdzie będzie niezauważony.

 

Taka praca to czysty zysk, zwłaszcza zimą, kiedy uśpiona jest czujność tych, którym wydaje się, że zamknięty plac budowy jest wystarczająco bezpiecznym miejscem. Tymczasem łańcuch i kłódka to żadne wyzwanie. W Polsce nie brakuje placów z drogimi koparkami, walcami lub wozidłami. Wszystko za sprawą wielu realizowanych i planowanych inwestycji budowlanych. Budowa dróg i mieszkań napędza sprzedaż drogich maszyn, które rzadko są monitorowane i tym samym coraz częściej kradzione. 

Do zimowych kradzieży najczęściej dochodzi w nocy lub tuż po zmroku. Pojazdy te standardowo transportowane są na lawetach, dlatego zmniejsza się ryzyko kontroli drogowej. Kradzież maszyn budowlanych to inwestycja, która zwraca się tak samo szybko, jak w przypadku luksusowego samochodu. Jeśli do tego pojazdy nie są zabezpieczone po kradzieży, ryzyko złapania przez policję maleje do zera.

 

CO SIĘ DZIEJE PO ZNIKNIĘCIU KOPARKI, WALCA LUB WIZODŁA?

Kiedy nagle "znika" drogi sprzęt w dobrym stanie technicznym, zaczyna się powolny i trudny proces odzyskania pieniędzy z odszkodowania, pod warunkiem, że taka polisa została wykupiona. Sprawę jeszcze bardziej komplikuje fakt, że brak dyspozycyjności maszyny, to brak zysków z działalności firmy i kary za nieterminowe wykonanie zlecenia. Dlatego przestój w pracy, to jedno z największych ryzyk dla firmy budowlanej. 

 

BIZNES WYMAGA ZABEZPIECZEŃ

Co jakiś czas głośno jest o kradzieżach różnego rodzaju koparko-ładowarek. W czasach, kiedy złodzieje dysponują zaawansowanym sprzętem elektronicznym do zagłuszania sygnału GPS i potrafią obejść tego typu zabezpieczenia, nie ma szans na ochronę przed kradzieżą. Rozwiązaniem jest system radiowy, który zabezpiecza po kradzieży i lokalizuje pojazd w każdym miejscu. LoJack jest ekspertem w lokalizacji pojazdów i radzeniem sobie z kradzieżą pojazdów w Polsce i na świecie. To, co gwarantuje ustalenie lokalizacji, to własna i niezależna sieć nadawczo-odbiorcza, która zlokalizowana jest na terenie całego kraju. Moduł LoJack montowany jest w jednym z kilkudziesięciu możliwych miejsc w samochodzie, dzięki czemu nie można go odnaleźć. 

Co ważne, sprzęt budowlany w przeciwieństwie do samochodów osobowych, nie jest kradziony w celu rozebrania na części. Zazwyczaj scenariusz takich działań jest podobny i duży sprzęt jest nielegalnie sprzedawany. Nasi klienci boją się kupować maszyn z drugiej ręki, dlatego inwestując w nowy sprzęt, montują w nim moduł radiowy, który aktywowany zostaje w przypadku faktycznego zdarzenia. 

SPRAWDŹ DZIAŁANIE I ZALETY SYSTEMU RADIOWEGO LOJACK