« Powrót do poprzedniej strony

ZACZYNAJĄ SIĘ PIERWSZE WYPRZEDAŻE SAMOCHODÓW ROCZNIKA 2020

ruszają pierwsze wyprzedaże samochodów z rocznika 2020

Prawie wszystkie salony samochodowe w Polsce mają już przygotowane oferty dla swoich klientów. Rusza wielka wyprzedaż i czas dobrych zysków dla większości importerów. Jakie rabaty cenowe czekają na klientów poszczególnych marek? Czy salony mają jakieś asy w rękawie?

 

Wyprzedaże samochodów jesienią dla klientów indywidualnych to już polski standard, dlatego Ci którzy szukają dobrych upustów i okazyjnych ofert mogą się już szykować do zakupów. Promocje na nowe samochody dotyczą konkretnych modeli, ale z roku na rok, wybór jest coraz lepszy. Importerzy chcą się pozbyć samochodów, które zalegają na stockach, aby powoli szykować się do nowego sezonu. 

 

W tym czasie różnica pomiędzy ceną katalogową, a ceną promocyjną to największa pokusa, która ożywia kupującego. A dlaczego samochód w salonie na wyprzedaży kosztuje mniej? W Polsce wartość samochodu wyznacza się na podstawie roku produkcji, a nie daty pierwszej rejestracji, dlatego pod koniec roku 2020, samochody w salonie mają już prawie rok. Ich wartość nieco spada i stąd tak korzystna oferta. Cena upustu zachęca do odwiedzenia salonu, a od tego momentu droga do zakupu jest już bardzo krótka.

Najlepsza oferta zazwyczaj dotyczy tego modelu, który wyszedł już z produkcji. Tu otwiera się dodatkowa furtka do negocjacji ceny, ponieważ samochód już został wyprodukowany, a więc nie ma możliwości skonfigurowania np. oświetlenia lub zmiany koloru wyposażenia.

DUŻE UPUSTY CENOWE

  • Największy rabat cenowy czeka na kierowców, którzy chcą kupić Audi A7, Q7 lub SQ7. Tutaj upusty cenowe dochodzą do 125 tys. zł. Oczywiście kwota może się różnić w zależności od modelu wersji i wyposażenia, ale to obecnie największy rabat w polskich salonach samochodowych. 
  • Ciekawe rabaty sięgające do nawet do 30 tysięcy złotych czekają w salonach Volkswagena. Niemiecki koncern chce szybko wyprzedać Arteona z rocznika 2020, ale upusty dotyczą aż 12 modeli. Pozostałe też można kupić za dobrą cenę, nawet do 20 tys. złotych mniej.  
  • Toyota rozprzedaje Corollę taniej o 16 tys. zł. Najbardziej korzystnie można upolować Toyotę Land Cruiser, na której można zaoszczędzić do 38 tys. zł.
  • Gdzie jeszcze szukać promocji? Skoda w tym roku świętuje swoje 125 urodziny. Z tej okazji marka przygotowała upusty cenowe na prawie wszystkie swoje modele. Dobre ceny klienci mogą uzyskać przy zakupie Skody Kamiq, Kodiaq, Superb, Karoq, Fabii, Octavii III. Jednak tutaj na klientów czeka spora niespodzianka. Otóż marka dobrze zna swoją wartość i nie zaoferuje klientom większego rabatu niż 14 tys. zł. Takiego upustu można się spodziewać przy Skodzie Superb. Dla porównania, Skoda Kamiq jest tańsza o 4 tys. zł., a Fabia 8 tys. zł. 
  • Citroen ma w swojej ofercie ponad 400 przecenionych modeli. Rabaty kryją się w pakietach dodatkowego wyposażenia, ale w większości modeli upusty cenowe są w przedziale 9-10 tys. zł. 
  • Peugeot przygotował bogatą i korzystną ofertę samochodów, które można kupić do 53 tys. zł., mniej. Dotyczy to nowego modelu 508, ale w dobrej cenie można także kupić modele 3008 i 5008. 

FINANSOWANIE ZAMIAST RABATÓW

Volkswagen również szykuje ofertę finansowania. Tym razem klienci indywidualni mogą liczyć na korzystną ofertę leasingową. Jest to sfinansowanie 3 pierwszych rat leasingu, a także ubezpieczenie na wypadek utraty pracy. Również Audi proponuje swoim klientom ciekawe finansowanie i zapewnia spłatę dwóch pierwszych rat lub zapewnia bezkosztowe zakończenie umowy przed upływem 12 miesięcy. Nissan oferuje przedłużoną gwarancję, czyli ubezpieczenie na dodatkowe 2 lata lub 100 tys. kilometrów. 

Dla wszystkich łowców okazji to świetny moment na dobrą inwestycję, po której zostanie dobre auto i poczucie satysfakcji. Nowe auto warto wyposażyć w radiowy moduł, który zabezpieczy pojazd po kradzieży. Złodzieje również lubią "okazje". LoJack lokalizuje skradzione samochody i pracuje niezależnie od okoliczności. 

źródło: wyborkierowcow.pl; auto-swiat.pl;