« Powrót do poprzedniej strony

Zabezpieczenie auta przed kradzieżą

Zabezpieczenie auta przed kradzieżą

Samochód, niezależnie od swojej ceny, bardzo często stanowi ogromną wartość dla jego właściciela. Ze względu na przywiązanie, troskę, jaką właściciel pojazdu darzy swoje „cztery kółka” jest to dla niego coś więcej, niż tylko środek transportu. Nic więc dziwnego, że właściciele samochodów starają się jak najlepiej zabezpieczyć auto przed kradzieżą. W jaki sposób zrobić to skutecznie? Sprawdź!

Na rynku istnieje wiele sposobów utrudniających kradzież samochodu. Jedne z nich działają całkiem dobrze, inne zaś to w obecnych czasach już tylko zbędny gadżet. Co zrobić, żeby przechytrzyć złodzieja i nie dopuścić do kradzieży samochodu? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą – zabezpieczenia przeciwkradzieżowe

Niestety nie ma samochodu, którego nie można ukraść. Można jednak zmniejszyć prawdopodobieństwo kradzieży lub zadbać o to, aby skradziony samochód błyskawicznie powrócił w nasze ręce. Do tych celów służy wiele różnych rozwiązań. Zapoznaj się z nimi i sprawdź, jakie zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą są najlepsze.

Zabezpieczenia mechaniczne – blokada kierownicy, blokada skrzyni biegów

W latach 90-tych fizyczne blokowanie kierownicy lub skrzyni biegów było bardzo popularne. Jednak obecnie złodzieje w kilka chwil rozpracowują tego typu zabezpieczenia i bez zbędnej zwłoki odjeżdżają skradzionym samochodem. Takie rozwiązanie może odstraszyć złodziei-amatorów, ale nie profesjonalistów, którzy upatrzyli sobie już konkretny samochód i są zdeterminowani do jego kradzieży.

Autoalarm, alarm samochodowy

Czy wiesz, jak skuteczny jest autoalarm samochodowy? Badania dowodzą, że jego skuteczność to ok. 1%! Pisaliśmy już o tym na naszym blogu. Tak naprawdę, nikt nie reaguje na wyjący alarm w samochodzie, nie zwracamy uwagi na to, co dzieje się z danym samochodem, a jedynie czekamy, aż alarm zostanie wyłączony. Wprawny złodziej bez problemu poradzi sobie z każdym typem systemu alarmowego do samochodu w przeciągu nawet 1 minuty.

Namierzanie samochodu za pomocą GPS

Monitoring samochodu przy pomocy GPS to coraz popularniejsze rozwiązanie w naszym kraju. Rzeczywiście jest to dobra opcja do namierzania samochodu przez GPS (np. system ikol), do śledzenia samochodu (zwykle służbowego), ale nie do ochrony samochodu przed kradzieżą. Sygnał GPS/GSM jest stosunkowo prosty do zagłuszenia przy pomocy tzw. zagłuszarki GPS, którą posiada coraz więcej złodziei. Są ogólnodostępne na rynku, przez co nawet średniej klasy okazjonalny złodziej z powodzeniem zagłuszy sygnał wysyłany przez zamontowany w pojeździe lokalizator GPS. Dodatkowo monitoring samochodów przy pomocy sygnału GPS jest prosty do zagłuszenia przez bariery takie jak np. parking podziemny, kontener czy też słabe pokrycie terenu odbiornikami GPS.

System radiowy, lokalizacja samochodu po kradzieży - LoJack

Jak widać powyżej, żadne z powyższych zabezpieczeń przed kradzieżą nie jest w pełni skuteczne. Zgodnie ze statystykami najskuteczniejszym sposobem na zabezpieczenie samochodu jest… odnalezienie go gdy już zostanie skradziony! Systemy radiowe, np. LoJack to niezagłuszalne narzędzia do precyzyjnego lokalizowania skradzionych samochodów. Pojazd wyposażony w moduł systemu radiowego LoJack jest odzyskiwany często w przeciągu kilku godzin od chwili zgłoszenia kradzieży! Skuteczność w odzyskiwaniu samochodów po kradzieży wynosi ok. 95%. Złodziej nie jest w stanie sprawdzić, czy skradziony pojazd ma zamontowany system śledzący, a nawet jeśli będzie wiedział o jego istnieniu – upłyną długie godziny zanim odkryje położenie modułu. Nawet odłączenie akumulatora nie zagłuszy działania systemu radiowego – moduł LoJack posiada własne zasilanie pozwalające mu działać 30 dni na zapasowej baterii.

Czy już wiesz, w jaki sposób skutecznie zabezpieczyć samochód na wypadek kradzieży? Odpowiedź wydaje się oczywista – za cenę autoalarmu lub mechanicznej blokady możesz mieć załogi poszukiwawcze i prawie 100% gwarancję odzyskania samochodu po kradzieży. System radiowy LoJack to doskonała ochrona każdego samochodu. Masz jeszcze jakieś pytania? Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta – odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!