« Powrót do poprzedniej strony

W BYDGOSZCZY ROZBITO GRUPĘ PRZESTĘPCZĄ

wypożyczali samochody fałszując dokumenty i rozbierali na części

 

W Bydgoszczy rozbito grupę przestępczą. Złodzieje najpierw wypożyczali auta, a potem rozbierali je na części. Zarobili co najmniej 600 tys. złotych i wpadli w ręce policji. Zatrzymano 7 osób.​

 

Nowoczesne auta posiadają własny system GPS, który niestety bardzo łatwo można zagłuszyć. W przestępczości samochodowej rozmontowanie systemu GPS, który miałby doprowadzić do odnalezienia pojazdu, to pierwsza czynność, której dokonują złodzieje. Potem jest z górki, bo mogą na spokojnie zająć się swoją pracą. Tym razem było podobnie. Złodzieje wypożyczali auta na podstawie sfałszowanych dokumentów i doprowadzali je do dziupli, gdzie rozbierali na części. 

 

Policjanci z Komendy Głównej Policji w Bydgoszczy potrzebowali 1,5 miesiąca, aby zdobyć niepodważalne dowody na zatrzymanie zorganizowanej grupy przestępczej. Praca śledczych polegała na wytypowaniu osób, które brały udział w procederze kradzieży oraz osoby, które kierowały gangiem. Śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy, a sprawa ma nadal charakter rozwojowy. 

Zatrzymano 7 osób w wieku od 28 do 54 lat. Wszystkie zarzuty, które usłyszeli członkowie zorganizowanej grupy przestępczej dotyczą paserstwa, oszustwa oraz posługiwania się sfałszowanymi dokumentami. Wszyscy aktywnie działali na terenie aż 8 województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego i małopolskiego. Dokładne straty zostały policzone na kwotę 680 tysięcy złotych. Sześciu mężczyzn od razu trafiło do aresztu na 3 miesiące. Policja sprawdza, kto dokładnie fałszował dokumenty i kto jeszcze może być powiązany z członkami gangu. 

Podczas akcji zabezpieczono części od różnych samochodów, choć w większości był to samochody dostawcze, w tym: Renault Master, Trafic i Voklswagen Crafter. 

LoJack zabezpiecza samochody dostawcze, tak jak osobowe, maszyny budowlane, rolnicze, motocykle i wiele innych. Niewielki moduł radiowy ukryty jest w każdym pojeździe i nie daje o sobie znać. Ponieważ jest to system radiowy, a nie GPS, LoJack jest odporny na wszelkie zagłuszenia. 

Sprawdź nasz artykuł o możliwościach radiowego modułu i dowiedz się jak złodzieje kradną drogie samochody.

źródło: policja.pl