« Powrót do poprzedniej strony

UŻYLI ZAGŁUSZARKI GPS DO KRADZIEŻY AUDI

za kradzież Audi grozi im do 10 lat więzienia

 

Na warszawskim Targówku włamali się do Audi o wartości 150 tysięcy złotych. Za kradzież z włamaniem grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

 

Policjantom warszawskiej komendy udało się zatrzymać dwóch mężczyzn, którzy pod koniec kwietnia dopuścili się kradzieży samochodu. Audi, warte 150 tysięcy złotych prawdopodobnie służyło złodziejom do kolejnych kradzieży, o czym może świadczyć fakt, że w chwili zatrzymania byli w posiadaniu zagłuszarki GPS i innych narzędzi służących do kradzieży. Taki samochód operacyjni nazywają "roboczowozem". 

 

W akcji wzięli udział północnoprascy policjanci z grupy "Skorpion", specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości samochodowej oraz wolscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową przeciwko mieniu. Do zatrzymania dwóch mężczyzn doszło w godzinach nocnych na jednej z ulic na Targówku. Podejrzani mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie postawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem. Dodatkowo prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. 

 

Dlaczego zagłuszarka GPS przegrywa z systemem LoJack?

Wielokrotnie podkreślamy, że system radiowy LoJack ma silną przewagę nad systemem GPS. Dzieje się tak dlatego, że fale radiowe, z których korzysta Lojack są ujednolicone i posiadają własną częstotliwość, zarezerwowaną tylko dla siebie. Co więcej, z tej samej częstotliwości korzystają wszystkie europejskie oddziały LoJack, co pozwala im się komunikować w ten sam sposób. Na całym świecie 40 oddziałów posiada wyłączne prawo do rezerwowania takich częstotliwości. Dowiedz się więcej o rezerwacji częstotliwości i stosowanych umowach międzynarodowych

 

Co warto wiedzieć o systemie radiowym?

źródło zdjęcia: pragapn.policja.waw.pl