« Powrót do poprzedniej strony

UKRADLI LUKSUSOWE SAMOCHODY ZA 3 MLN ZŁ I WPADLI W POLSCE

kradli luksusowe samochody i wpadli. rozbita grupa przestepcza

Wrzesień zakończył się sukcesem CBŚP, które rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się kradzieżą luksusowych aut. W sprawę podejrzanych jest 39 osób, a 28 z nich już usłyszało zarzuty uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej. Gangiem kierowała 1 osoba. ​Łącznie usłyszeli ponad 180 zarzutów. 

 

Grupa przestępcza kradła samochody marek Audi, Mercedes, BMW i Volvo. Od 2008 roku ukradli samochody o wartości 3 mln zł. Policji udało się zabezpieczyć części samochodowe oraz ponad 170 silników, które pochodzą od różnych marek, a na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie o wartości ok. 430 tys. zł.

 

 

Policja przejęła także samochody, które pochodziły z kradzieży. Są to m.in. Mercedes Benz klasy G warty ok. pół miliona złotych i Audi Q3, którego wartość oszacowano na 90 tys. zł. 

Polscy śledczy nie działali jednak sami. Rozbita grupa przestępcza kradła samochody z Polski, Niemiec i Austrii, dlatego powołano specjalną, polsko-niemiecką grupę operacyjno-śledczą.

Podczas wrześniowej akcji zatrzymano 5 mężczyzn, w wieku od 30-46 lat, którzy są mieszkańcami województwa dolnośląskiego i lubuskiego. Dostali zarzuty paserstwa, za handel częściami samochodowymi oraz za wyłudzanie odszkodowań komunikacyjnych. Zarzuty dotyczą także popełnienia oszustw oraz kradzieży z włamaniem. Zobacz jakie są kary za takie przestępstwa. 

 

 

źródło: cbsp.policja.pl