« Powrót do poprzedniej strony

TRENDY W KRADZIEŻY SAMOCHODÓW

co się dziś kradnie i gdzie

Kradzież samochodów spada z roku na rok i jest to z pewnością jedna z lepszych statystyk. Porównując lata poprzednie, spadek jest widoczny, więc wydawałoby się, że problem zaczyna znikać. Ale rynek zmienia się i idzie w nowym kierunku. Przeczytaj na blogu, czy obowiązujące teraz trendy dotyczą Twojego samochodu.

Według policyjnych statystyk Polacy czują się bardziej bezpieczni w naszym kraju, ponieważ zmniejszyła się przestępczość tzw. pospolita, czyli ta, która dotyka nas mniej, niż przestępczość gospodarcza czy zorganizowana. I półrocze 2018 roku to mniejsza liczba przestępstw dokuczliwych dla społeczeństwa, m.in. odnotowano spadek kradzieży samochodów. W roku 2017 Polacy uznali, że w 89% czują się u siebie bezpieczni.

 

Kradzież samochodu to przede wszystkim strata materialna, bez uszczerbku na zdrowiu. Złodziej kradnie szybko i dyskretnie. I nie chodzi tu o spektakularne czy krzywdzące widowisko, bo zazwyczaj kradzieży nikt nie widzi, albo nie chce widzieć.

Jeszcze do niedawna trendem w kradzieży było przywłaszczenie sobie Volkswagena Golfa, Passata i Audi A4. Teraz kradnie się przede wszystkim drogie samochody, wyposażone w nową technologię, atrakcyjną zarówno dla właściciela, jak i złodzieja. Łupem padają samochody z systemem keyless, czyli bezkluczykowym dostępem do samochodu. Dowiedz się więcej. 

Dlaczego? Wysoka wartość jednego samochodu, to mniej pracy i mniejsze ryzyko złapania przez policję. Złodzieje mają się zatem dobrze i czują, że biznes się opłaca. Metoda na walizkę stała się spopularyzowana w środowisku przestępczym. Walizka to urządzenie, które wzmacnia sygnał kluczyka, dlatego warto trzymać je w metalowym pudełku albo z dala od okna lub drzwi. sprawdź, jak się kradnie na walizkę.

Nowy trend to również kradzież w celu sprzedaży na części. Samochody są rozbierane na części, a następnie sprzedawane. Najwięcej kradnie się w Warszawie i okolicznych powiatach. Niestety drogie samochody, oznaczają droższy serwis, dlatego zapotrzebowanie na części zamienne stale rośnie. Mazdy kradną, ze względu na brak dostępności części zamiennych. Toyoty hybrydowe, ze względu na baterie, które są bardzo drogie. Złodzieje kradną także katalizatory, które jako jedyne części w samochodzie nie tracą na wartości. Stale utrzymuje się popyt na filtry cząstek stałych. Serwis w autoryzowanej stacji to znacznie większy wydatek, niż u znajomego mechanika. Teoretycznie, wyjeżdżając z salonu nowym samochodem możemy liczyć na jego bezawaryjność przez dłuższy czas, jednak niedługo potem przychodzi niemałe rozczarowanie rzeczywistością.

Najczęściej są kradzione samochody niemieckie (volkswageny) i japońskie (hondy, mazdy, toyoty). 

Czy jest możliwe odnalezienie samochodu tego samego dnia?

Z LoJack to jest możliwe. System radiowy działa skutecznie i precyzyjnie namierza pozycję skradzionego samochodu. System radiowy się nie myli i przede wszystkim jest niezagłuszalny.

Sygnał GPS można szybko stracić, wjeżdżając np. do garażu. Jeśli samochód jest wyposażony w moduł radiowy LoJack, szanse na znalezienie auta stają się realne i pojazd trafia do właściciela, zanim zostanie rozebrany na części. To bardzo ważny aspekt w akcji poszukiwawczej. 

Chcesz zamontować moduł LoJack w swoim samochodzie? Zadzwoń lub napisz, a my udzielimy Ci potrzebnych informacji.