« Powrót do poprzedniej strony

SYSTEM RADIOWY W 3 SŁOWACH

co to jest system radiowy lojack

Wiesz co to radiówka, ale trudno Ci to wytłumaczyć? O systemie radiowym LoJack powiemy Ci w 3 słowach, abyś wiedział i rozumiał, jak się odzyskuje nowoczesne samochody do 24 h po kradzieży.

 

 

System radiowy LoJack to siła, która schowana jest w niewielkim module montowanym w pojeździe. To również niezależny system komunikacji z pojazdem, który korzysta z własnych fal radiowych.

 

 

System radiowy LoJack jest:

1. NIEZAGŁUSZALNY

Jeśli ktoś chce zagłuszyć fale radiowe, to znaczy, że chce utrudnić odbiór sygnału radiowego na danej częstotliwości. LoJack działa na utajonej częstotliwości i każda próba zagłuszenia jest od razu wykryta przez LoJack. Zagłuszarki GPS działają na urządzenia GPS i GSM, dlatego przy falach radiowych stają się bezradne. Jego zasięg działa nie tylko na otwartej przestrzeni, ale także pod ziemią, w stalowych kontenerach i garażach za stalowymi drzwiami. Każdy moduł montowany jest w ukrytym i trudno dostępnym miejscu pojazdu. Właściciel nie zna miejsca montażu modułu, a sam system nie jest w żaden sposób oznaczony. Montażu modułu dokonują tylko Autoryzowani Instalatorzy LoJack (AIL).

2. RADIOWY

Unikatowa technologia LoJack to fale radiowe, które są odporne na wszelkie zagłuszenia. Moduł radiowy jest bezobsługowy i nie da się go wykryć, ponieważ na co dzień pozostaje uśpiony. Może zostać uruchomiony tylko przez LoJack w momencie zgłoszenia kradzieży i od tego momentu, po aktywacji, zaczyna wysyłać swoją pozycję. Skradziony pojazd namierzany jest za pomocą komputerów śledzących, które są zainstalowane w samochodach poszukiwawczych i helikopterach. Radiowy moduł nie śledzi i nie zapisuje tras kierowcy, ponieważ do tego służy monitoring GPS. Jeśli złodziej jest doświadczony i wie, że może się spodziewać systemu radiowego, to w przypadku próby zagłuszenia, sygnał pochodzący z modułu radiowego namierzy źródło zagłuszarki. 

3. JEDYNY W POLSCE 

System LoJack został stworzony w 1986 roku w USA na zlecenie amerykańskiej policji, która nie radziła sobie z plagą kradzieży. Od samego początku miał służyć odzyskiwaniu skradzionych pojazdów. Do walki ze złodziejami, LoJack od zawsze współpracuje z policją, która przejmuje czynności prawne i zabezpiecza pojazdy. Na terenie całego kraju rozbudowana jest naziemna struktura techniczna, która pozwala precyzyjnie lokalizować pojazdy po kradzieży.