« Powrót do poprzedniej strony

System radiowy LoJack - co warto o nim wiedzieć?

Znaki zapytania

Bardzo często zadajecie różne pytania o nasz system radiowy i jego działanie. Postanowiliśmy więc zebrać dziś w jednym miejscu kilka najważniejszych informacji dotyczących naszego systemu lokalizacji i odzyskiwania skradzionych pojazdów.

Czym jest system LoJack?
LoJack jest systemem radiowym przeznaczonym specjalnie do lokalizacji i odzyskiwania skradzionych pojazdów, a zastosowana w nim technologia i zasady funkcjonowania zostały całkowicie podporządkowane temu celowi. Dlatego też LoJack działa zawsze, nawet w warunkach, w których inne systemy lokalizacji zawodzą.

Jak działa system LoJack?
System składa się z nadajnika radiowego (zwanego modułem LoJack) ukrytego w pojeździe i stacji bazowych oraz komputerów śledzących LoJack. W trakcie codziennej eksploatacji moduł nie wysyła żadnych sygnałów, nie śledzi swojego użytkownika i nie zbiera żadnych danych. Kiedy właściciel pojazdu zgłosi kradzież do Centrum Operacyjnego LoJack, moduł zostaje aktywowany i zaczyna przesyłać sygnały, które odbierane są przez stacje bazowe (dokonują wstępnej lokalizacji), a następnie komputery śledzące LoJack. W ten sposób pojazd jest lokalizowany, a następnie odzyskiwany. Trwa to najczęściej tylko kilka godzin.

Czy LoJack działa za granicą?
LOJACK S.A. jest operatorem Systemu LoJack na terytorium Polski, ale współpracuje z oddziałami innych krajów. We wszystkich krajach, w których działa LoJack, częstotliwość radiowa została ujednolicona. Informacje na temat zasięgu terytorialnego znjadują się na tej stronie.

Dlaczego system LoJack nie korzysta z technologii GPS/GSM?
System używa zwykłych fal radiowych, bo są one niezagłuszalne, w przeciwieństwie do sygnału GPS. Monitoring GPS jest bardzo pomocny np. w zarządzaniu flotą samochodową, ale nie sprawdzi się w przypadku lokalizacji skradzionego pojazdu, ponieważ sygnał GPS jest o wiele słabszy, a złodzieje często korzystają z zagłuszarek i chowają pojazdy w tunelach, garażach, czy kontenerach. LoJack zaś działa w tych wszystkich trudnych warunkach i jest odporny na zagłuszanie - w przypadku zagłuszania pokaże jego źródło.

Jakie pojazdy można zabezpieczyć modułem LoJack?
LoJack pozwoli zabezpieczyć samochody osobowe, ciężarowe, motocykle, skutery, busy, pojazdy i maszyny rolnicze, oraz budowlane.
 

Masz więcej pytań? Napisz do nas lub zadzwoń: mailbok@lojack.pl, tel. 22-196-54.