« Powrót do poprzedniej strony

Świąteczne kradzieże samochodów

święta są okazją dla złodziei samochodów

Przed nami pierwszy weekend listopada i jak co roku, wzmożony ruch w dzień Wszystkich Świętych. Dla tych, którzy w podróż na cmentarz wybierają się samochodem, może to także oznaczać problem z bezpiecznym pozostawieniem samochodu. Nie zawsze będzie możliwość zaparkować na strzeżonym parkingu. Częściej będzie to nieoświetlone i tłoczne miejsce, gdzie bardzo łatwo stracić samochód z oczu.

 

Świąteczne kradzieże to temat, który jest aktualny każdego roku, bo co roku jest okazja, którą ktoś wykorzysta.

 

 

Idąc w tłumie, trzeba zachować czujność i uważać na kieszonkowców. Policja radzi, aby nie zabierać ze sobą cennych rzeczy i dużej gotówki. Torebki powinny być obrócone zapięciem do ciała i dodatkowo podtrzymywane ręką od góry. To najlepszy sposób na uniknięcie kradzieży osobistych rzeczy. 1 i 2 listopada cmentarze są niezwykle tłocznym i niebezpiecznym miejscem. Co roku, polska policja odnotowuje w tym czasie duży wzrost kradzieży samochodów. 

Okolice cmentarzy będą szczególnie narażone na działania przestępców. Z jednej strony zatłoczone miejsca są niebezpieczne dla przeprowadzenia sprawnej akcji kradzieżowej, z drugiej strony, tłum sprzyja poczuciu anonimowości i utrudnia ewentualny pościg. Każdy, kto kiedykolwiek padł ofiarą kradzieży samochodu wie, że wszystko dzieje się niespodziewanie i czasem wystarczy chwila nieuwagi lub roztargnienia. Dlatego warto podjąć działania, które niewiele kosztują, a mogą ochronić przed kradzieżą.

Żeby zniechęcić złodzieja lub spowolnić jego działania można:

  • użyć blokady na kierownicę i na skrzynię biegów
  • przechowywać kluczyki w bezpiecznym miejscu
  • parkować w dobrze oświetlonym miejscu
  • nie pozostawiać w samochodzie cennych przedmiotów i dokumentów
  • nie zostawiać włączonego silnika wychodząc z samochodu
  • na czas kilkudniowej nieobecności w domu, kiedy w garażu pozostawiasz samochód, zabezpiecz posiadłość, a kluczyki schowaj z daleka od okna i drzwi.

Metod kradzieży jest wiele i co jakiś czas pojawiają się nowe pomysły, które mają zmylić właściciela samochodu. Wtedy złodzieje wykorzystują okazję. Jak to robią? Sprawdź tutaj. W takiej sytuacji musisz działać szybko, bo masz niewiele czasu na odzyskanie swojego auta. Wybierz rozwiązanie, które zapewni Ci natychmiastową akcję poszukiwawczą i dostępność w każdej chwili, na terenie całego kraju.

Wybierz wyspecjalizowany system radiowy LoJack, przeznaczony do lokalizacji i odzyskiwania skradzionych pojazdów. Technologia i zastosowanie tego systemu zostały całkowicie podporządkowane odzyskiwaniu pojazdów po kradzieży. 

Ekipa poszukiwawcza LoJack pracuje także w weekendy i święta. Kradzież można zgłosić o każdej porze i poszukiwania zaczynają się od razu, po potwierdzeniu zgłoszenia kradzieży na policji. O tym jak to zrobić, pisaliśmy tutaj.