« Powrót do poprzedniej strony

SAMOCHODY ODZYSKANE W CIĄGU 24H - HISTORIE LOJACK

lojack odzyskuje skradzione samochody w ciągu 24h

Jak szybko można odzyskać skradziony samochód? Mając odpowiednie zabezpieczenie, możesz go mieć z powrotem do 24h. Eksperci LoJack zalecają montaż modułu radiowego, który wskaże dokładną lokalizację dla załogi poszukiwawczej, a jednocześnie będzie nie do wykrycia przez złodziei. Tak działa LoJack. Dziś na blogu kilka historii z szybkich poszukiwań. 

 

Liczy się czas

Jeśli jeździsz bez zabezpieczenia, a od kradzieży minęło kilka godzin, policja daje niewielkie szanse na odnalezienie. Wywóz samochodu z kraju to kwestia kilku godzin, a rozebranie to praca na 1h. Przy odrobinie szczęścia odzyskasz pojazd za kilka miesięcy albo wcale. Znaleźć samochód, który „zniknął” w nieoczekiwanych okolicznościach stanowi spore wyzwanie dla policji. Nic więc dziwnego, że złoty biznes kradzieży samochodów trwa w najlepsze, skoro rzadko się zdarza, że złodziej zostaje pociągnięty do odpowiedzialności. Akcje poszukiwawcze LoJack trwają przeciętnie do 24h. Lokalizacja jest bardzo szybka, choć w praktyce często oznacza podążanie za przemieszczającym się samochodem. 

Na celowniku

Każda kradzież jest nieoczekiwanym zdarzeniem. Za historiami odzyskań kryją się prawdziwe emocje, strach i oczekiwanie na dobre wiadomości. Akcje poszukiwawcze to zmierzanie za siłą sygnału radiowego, zachowanie wysokiej ostrożności i czujności. Sama lokalizacja to połowa sukcesu, trzeba jeszcze odzyskać. Akcja nabiera komplikacji, kiedy okazuje się, że grupa przestępcza zagraża bezpieczeństwu, a dodatkowo wzrasta szansa na rozbicie dziupli samochodowej i ujęcie sprawców. Dlatego LoJack zawsze współpracuje z policją i to funkcjonariusze przejmują sprawy operacyjne związane z odzyskaniem mienia. 

 

Celem LoJack jest odzyskanie pojazdu. Jeśli sprawa ma charakter rozwojowy, dalsze kroki pozostają w rękach policji. 

Legionowo - Wołomin (Honda Civic) Kradzież miała miejsce podczas długiego weekendu. Samochód "zniknął" z ulicznego parkingu i od momentu zgłoszenia do Lojack, moduł rozpoczął przesyłanie swojej pozycji. Odnalezienie Hondy Civic nastąpiło po 3 godzinach, w szopie na terenie Wołomina. Złodzieje świadomie wybierają miejsca, które nie rzucają się w oczy. Dzięki temu mają szansę pozostać na wolności i zachować anonimowość. 

Kraków - Kraków (BMW X6) samochód skradziony spod domu, odnaleziony również w Krakowie na parkingu. Porzucanie samochodu to standardowe zachowanie grupy przestępczej. Tylko oni znają dalszy plan i klucz według którego działają. Samochód pozostawiony do ostygnięcia czeka nawet kilka dni, to sposób na zabezpieczenie interesów złodziei. 

 

Warszawa - Wołomin (Toyota Auris) skradziona w nocy i odnaleziona na miejskim parkingu. Samochody często "giną" nocną porą i dopiero następnego dnia właściciel dowiaduje się o stracie. Przy braku zabezpieczenia po kradzieży, szanse na odnalezienie maleją z każdą godziną. 

Konstancin-Jeziorna - Marki (Lexus RX) został skradziony z garażu na prywatnej posesji. Do zdarzenia doszło w nocy, ale dzięki szybkiej reakcji załogi poszukiwawczej udało się namierzyć i odzyskać kilkanaście godzin później. Wejście na prywatną posesję pozostawia właścicielom aut wiele nieprzyjemnych wspomnień i na zawsze odbiera poczucie bezpieczeństwa. Wiele odzyskań wiąże się z dodatkowymi tropami, odnalezieniem dodatkowych pojazdów i złodziei. 

Co sprawia, że odzyskanie pojazdu przez LoJack trwa kilka godzin?

Radiowy system LoJack został sprowadzony do Polski w celu lokalizacji i odzyskania skradzionych pojazdów i od samego początku opiera się na własnej infrastrukturze. To sprawia, że LoJack jest niezależny i ma skuteczne narzędzia do akcji poszukiwawczych. Dzieje się tak, ponieważ na terenie całego kraju LoJack posiada własne stacje nadawczo-odbiorcze z częstotliwością zarezerwowaną tylko dla siebie. Ta sama częstotliwość obowiązuje wszystkie państwa europejskie, w których jest stosowany system LoJack. Jeśli wybierasz się za granicę, koniecznie sprawdź mapę terytorialną LoJack.

MAPA TERYTORIALNA

 

Nie czekaj aż ukradną ci auto i pozostaniesz bez szansy na odzyskanie. Montażem modułu radiowego zajmą się eksperci, a Ty zabezpieczysz auto amerykańskim systemem, który od ponad 30 lat skutecznie odzyskuje skradzione pojazdy. Zadzwoń (22) 196 54 a my udzielimy ci potrzebnych informacji i umówimy na montaż.